https://reporter.zp.ua

Чигиринська міська рада

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Основні положення

Чигиринська міська рада є адміністративно-територіальною одиницею та органом місцевого самоврядування в Чигиринському районі Черкаської області. До складу ради входять місто Чигирин, яке є її адміністративним центром, та низка навколишніх сіл.

Історія

Історія Чигиринської міської ради сягає коренями в часи заснування міста Чигирина в XVI столітті. Після включення Чигирина до складу Російської імперії в другій половині XVIII століття було утворено Чигиринський повіт, до складу якого входило і місто Чигирин.

З проголошенням незалежності України в 1991 році Чигирин став районним центром, і було утворено Чигиринську міську раду як орган місцевого самоврядування. У 2020 році в рамках адміністративно-територіальної реформи Чигиринський район був ліквідований, а Чигиринська міська рада увійшла до складу новоутвореного Черкаського району.

Повноваження та функції

Чигиринська міська рада є представницьким органом місцевого самоврядування, який здійснює широке коло повноважень відповідно до Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Основними функціями ради є:

 • Забезпечення життєдіяльності громади міста Чигирина та навколишніх сіл
 • Розробка та реалізація стратегії соціально-економічного розвитку території
 • Управління комунальним майном та земельними ресурсами
 • Благоустрій та санітарне утримання населених пунктів
 • Забезпечення громадського порядку та безпеки
 • Охорона здоров'я, освіта та соціальний захист населення
 • Сприяння розвитку культури, спорту та молодіжної політики

Структура

Структура Чигиринської міської ради включає:

 • Міська рада – представницький орган, який формується на основі загальних і прямих виборів шляхом таємного голосування. До складу ради входить міський голова, заступники міського голови та депутати.
 • Виконавчий комітет – виконавчий орган ради, який очолює міський голова. Виконавчий комітет формується радою з числа її депутатів та спеціалістів.
 • Апарат міської ради – адміністративний орган, який забезпечує організаційно-правову, фінансово-господарську та інформаційно-аналітичну діяльність міської ради та виконавчого комітету.
 • Департаменти та управління – підрозділи виконавчого комітету, які здійснюють управління відповідними галузями діяльності ради.
 • Інші органи та установи – підприємства, заклади та організації, підпорядковані міській раді.

Організація роботи

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Чигиринська міська рада здійснює свою діяльність на основі принципів відкритості, колегіальності, гласності та підзвітності перед громадою. Робота ради організовується на основі сесій, які проводяться не рідше одного разу на квартал. На сесіях приймаються рішення з питань, що належать до повноважень ради.

Виконавчий комітет ради працює на постійній основі і очолюється міським головою. Міський голова є вищим посадовцем у міській раді і представляє її в органах державної влади, об'єднаннях органів місцевого самоврядування та міжнародних організаціях.

Вибори

Вибори до Чигиринської міської ради проводяться на основі загального, рівного та прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Вибори депутатів проводяться кожні п'ять років. Міський голова призначається радою з числа депутатів і підзвітний раді та громаді.

Взаємодія з громадськістю

Чигиринська міська рада активно взаємодіє з громадськістю міста і навколишніх сіл. Основними формами взаємодії є:

 • Громадські слухання
 • Звернення громадян
 • Надання інформації про діяльність ради та її органів
 • Залучення громадськості до участі в управлінні справами громади

Чигиринська міська рада є важливим органом місцевого самоврядування, який відіграє ключову роль у житті громади міста Чигирина та навколишніх сіл. Рада здійснює широке коло повноважень, спрямованих на забезпечення життєдіяльності громади, вирішення місцевих питань та задоволення потреб населення.

Часті запитання

 1. Яке адміністративно-територіальне підпорядкування Чигиринської міської ради?
  • Чигиринська міська рада входить до складу Черкаського району Черкаської області.
 2. Коли відбулися перші вибори до Чигиринської міської ради?
  • Перші вибори до Чигиринської міської ради відбулися в 1991 році після проголошення незалежності України.
 3. Який чисельний склад Чигиринської міської ради?
  • Чисельний склад Чигиринської міської ради визначається на основі закону України і залежить від кількості населення на території ради.
 4. Які основні функції Чигиринської міської ради?
  • Основними функціями Чигиринської міської ради є забезпечення життєдіяльності громади, розробка та реалізація стратегії соціально-економічного розвитку, управління комунальним майном, благоустрій населених пунктів, забезпечення громадського порядку та безпеки, охорона здоров'я, освіта та соціальний захист населення, сприяння розвитку культури, спорту та молодіжної політики.
 5. Які основні органи діють у структурі Чигиринської міської ради?
  • Основними органами у структурі Чигиринської міської ради є міська рада, виконавчий комітет, апарат міської ради, департаменти та управління, а також інші органи та установи, підпорядковані міській раді.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 13 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".