https://reporter.zp.ua

Біргер Магнуссон (ярл Швеції)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біргер Магнуссон (1210—1266): фактичний володар Швеції

Біографія

Біргер Магнуссон народився в 1210 році в аристократичній родині, пов'язаній з королівським родом Стенкілів. Його батьком був Магнус Міннескьольд, а матір'ю – Інгегерд, дочка короля Швеції Сверкера II.

У молодості Біргер виховувався разом зі своїм двоюрідним братом, майбутнім королем Еріком XI. Двоє юнаків зблизилися і стали нерозлучними.

Політична кар'єра

У 1240 році Біргер Магнуссон став верховним ярлом Швеції. У добу розвалу королівської влади ярл, що був головним королівським радником, наділявся фактичною владою.

У 1248 році після смерті короля Еріка XI Біргер став фактичним володарем Швеції. Він продовжував керувати країною разом зі своїм двоюрідним братом Еріком, який носив титул короля, але не мав реальної влади.

Зміцнення королівської влади

Біргер Магнуссон був амбітним і розумним політиком. Він скористався своєю владою, щоб зміцнити королівську владу і об'єднати Швецію.

Однією з його найважливіших реформ було запровадження наділу для кожного вільного селянина. Це зміцнило економіку і створило міцний клас вільних землевласників, що стали опорою королівської влади.

Біргер також зміцнив королівську армію і флот. Він провів ряд успішних військових кампаній, розширивши територію Швеції і захистивши її від нападів з сусідніх країн.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Засновник династії Фолькунгів

У 1251 році Біргер одружився з принцесою Міннеїкен фон Данненберг зі знатної німецької родини. У них народилося кілька дітей, зокрема, майбутній король Швеції Вальдемар.

Завдяки цьому шлюбу Біргер Магнуссон заснував династію Фолькунгів, яка правила Швецією до XIV століття. Фолькунги стали однією з найвпливовіших монарших династій у скандинавській історії.

Смерть і спадщина

Біргер Магнуссон помер у 1266 році у віці 56 років. Його смерть стала великою втратою для Швеції. Він був одним з найуспішніших правителів в історії країни, зміцнив її владу і заклав основи для майбутнього розвитку.

Біргер Магнуссон (1210—1266) був видатним шведським правителем, який звів свою країну на нову висоту. Він був розумним політиком, талановитим полководцем і засновником королівської династії Фолькунгів. Завдяки його реформам і військовим досягненням Швеція стала однією з найсильніших держав у регіоні.

Питання, що часто задаються

  1. Яке було повне ім'я Біргера Магнуссона?
  2. Коли Біргер Магнуссон став верховним ярлом Швеції?
  3. Який титул мав Ерік XI під час правління Біргера Магнуссона?
  4. Яку важливу реформу запровадив Біргер Магнуссон?
  5. Як називалася династія, яку заснував Біргер Магнуссон?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 13 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".