https://reporter.zp.ua

Gneisenau (1936)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Gneisenau (1936) – «Ґнайзенау»

Історія та розробка

Німецький лінкор «Ґнайзенау» був другим із двох кораблів класу «Шарнгорст», які були закладені на верфі Deutsche Werke у Кілі. Закладка кіля «Ґнайзенау» відбулася 6 травня 1935 року, а спуск на воду – 8 грудня 1936 року. До складу військово-морських сил нацистської Німеччини корабель увійшов 21 травня 1938 року.

Конструкція та озброєння

«Ґнайзенау» мав довжину 230,2 метра, ширину 30 метрів і осадку 9,9 метра. Його водотоннажність становила 31 300 тонн стандартного водотоннажа та 38 100 тонн при повній завантаженості. Корабель приводився в рух трьома паровими турбінами, які обертали три гвинти. Турбіни розвивали потужність у 158 000 кінських сил, що забезпечувало кораблю максимальну швидкість 32 вузла.

Основне озброєння «Ґнайзенау» складалося з дев'яти 280-мм гармат C/34 у трьох баштах. Додатково корабель був озброєний дванадцятьма 150-мм гарматами, чотирнадцятьма 105-мм гарматами та дванадцятьма 533-мм торпедними апаратами.

Служба та діяльність

Під час Другої світової війни «Ґнайзенау» брав участь у численних операціях, включаючи вторгнення в Норвегію та операцію «Берлін». У квітні 1941 року він був пошкоджений у битві за Нарвік британською бомбардувальною авіацією. Через отримані пошкодження «Ґнайзенау» був відправлений на ремонт, який тривав до листопада 1941 року.

Після повернення до строю «Ґнайзенау» брав участь у конвоях до Норвегії та діяв у Балтійському морі. У лютому 1942 року він знову був пошкоджений британськими торпедними катерами і був змушений повернутися на ремонт. Ремонт тривав до жовтня 1942 року.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Під час операції «Цербер» у лютому 1942 року «Ґнайзенау» та «Шарнгорст» успішно прорвалися через Ла-Манш і повернулися до Німеччини. Однак під час операції «Фронталь» у квітні 1943 року «Ґнайзенау» був уражений торпедами з британських літаків-торпедоносців і був знову пошкоджений.

Пошкодження та доля

У березні 1945 року «Ґнайзенау» був затоплений у Гданській бухті, де він використовувався як плавуча батарея. Корпус корабля був піднятий після війни і розібраний на металобрухт.

«Ґнайзенау» був важко озброєним і добре броньованим лінійним кораблем, який відігравав важливу роль у військово-морських операціях нацистської Німеччини під час Другої світової війни. Корабель неодноразово пошкоджувався, але кожного разу повертався до строю після ремонту. «Ґнайзенау» був затоплений у Гданській бухті у фінальні дні війни, але його спадщина залишається важливою частиною історії німецького флоту.

Часті питання, що задаються

  1. Яка була основна причина закладки класу кораблів «Шарнгорст»?
    • Клас кораблів «Шарнгорст» був закладений на заміну застарілих лінійних кораблів Німеччини.
  2. Чому будівництво «Ґнайзенау» було затримано?
    • Будівництво «Ґнайзенау» було затримано через пошкодження, отримані під час битви за Нарвік у 1941 році.
  3. Які були основні операції, в яких брав участь «Ґнайзенау»?
    • «Ґнайзенау» брав участь у вторгненні в Норвегію, битві за Нарвік, конвої до Норвегії та операції «Цербер».
  4. Чому «Ґнайзенау» був затоплений?
    • «Ґнайзенау» був затоплений через пошкодження, отримані під час операції «Фронталь» у 1943 році.
  5. Яка нинішня доля «Ґнайзенау»?
    • Корпус «Ґнайзенау» був піднятий після війни і розібраний на металобрухт.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 20 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".