https://reporter.zp.ua

Донецька міська громада

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальна інформація

Донецька міська громада — номінально утворена територіальна громада в Донецькому районі Донецької області України. Адміністративний центр — місто Донецьк, яке тимчасово окуповане російськими військами.

Походження

Території громади були частиною Донецького району до 2014 року, коли внаслідок російської агресії та окупації частини Донецької області район був фактично розділений на дві частини. Згодом, у рамках адміністративно-територіальної реформи в Україні, була створена Донецька міська громада, що включає території міста Донецька та прилеглих населених пунктів.

Географія

Громада розташована на південному сході України, на кордоні з Російською Федерацією. Її загальна площа становить 592 кв. км. Межує з Ясинуватським, Мар'їнським, Олександрівським, Торезьким, Новогродівським та Покровським районами Донецької області.

Населення

До окупації території громади у 2014 році її населення становило понад 1 мільйон осіб. Після окупації велика частина мешканців покинула громаду, і наразі її чисельність невідома.

Політичне управління

З 2014 року громада не має обраних органів місцевого самоврядування через тимчасову окупацію. Функції управління виконують військово-цивільні адміністрації, призначені українським урядом.

Економіка

До окупації Донецька міська громада була одним з найбільших промислових центрів України. Тут розташовані великі підприємства вугільної, металургійної, машинобудівної та хімічної промисловості. У сільській місцевості громади розвинуті сільське господарство та видобуток корисних копалин.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Соціальна сфера

До окупації в громаді функціонували численні заклади освіти, культури та охорони здоров'я. Серед них: Донецький національний університет, Донецький державний медичний університет, Донецький національний технічний університет, Донецький академічний державний театр опери та балету ім. А.Б. Солов'яненка.

Інфраструктура

Через тимчасову окупацію інфраструктура громади зазнала значних руйнувань. Відновлення та ремонт інфраструктурних об'єктів ускладнене бойовими діями та постійними обстрілами з боку російських військ.

Донецька міська громада — важливий регіон України, який тимчасово окупований російськими військами. Відновлення територіальної цілісності громади та повернення її мешканців залежить від припинення окупації та відновлення миру в регіоні.

Часто задані питання

 1. Чи знаходиться Донецька міська громада під контролем України?
  • Ні, громада тимчасово окупована російськими військами.
 2. Чи є в громаді обрані органи місцевого самоврядування?
  • Ні, через окупацію громада не має обраних органів місцевого самоврядування.
 3. Які галузі промисловості розвинені в громаді?
  • Вугільна, металургійна, машинобудівна та хімічна промисловість.
 4. Які заклади освіти діють в громаді?
  • Донецький національний університет, Донецький державний медичний університет, Донецький національний технічний університет та інші.
 5. Який стан інфраструктури в громаді?
  • Через окупацію інфраструктура громади зазнала значних руйнувань, і її відновлення ускладнене бойовими діями.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 15 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".