https://reporter.zp.ua

Брезно

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Брезно – місто в Рудогор'ї

Місцерозташування та географія

Брезно – місто в центральній Словаччині, розташоване на річці Грон в Рудогор'ї. Загальна площа громади становить 121,956 кв. км, а середня щільність населення – 180,55 осіб на кв. км.

Етимологія

Назва "Брезно" походить від словацького слова "breza", що означає "береза". Вважається, що в цьому районі було багато беріз, які дали місту його назву.

Історія

Найдавніші свідчення про поселення на території Брезно датуються неолітом. Перші письмові згадки про місто датуються 1265 роком під назвою "Брезна". У 1380 році Брезно отримало статус вільного королівського міста.

Впродовж століть Брезно було важливим центром торгівлі та ремесел. Тут розвивалися гірнича справа, залізоробна промисловість та ткацтво. Після Другої світової війни місто стало промисловим центром.

Населення та демографія

Станом на 2021 рік, населення Брезно становило понад 22 000 осіб. Більшість населення – словаки, але в місті також проживають угорська, циганська та інші меншини.

Економіка

Економіка Брезно базується на промисловому виробництві, зокрема на машинобудуванні, металургії та харчовій промисловості. Місто також є важливим туристичним центром, приваблюючи туристів своїм історичним центром, природними пам'ятками та багатством культурної спадщини.

Пам'ятки

Старе місто: У центрі Брезно збереглися багато історичних будівель і пам'яток, зокрема міська вежа XV століття та готична церква Святої Діви Марії.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Замок Брезни: Руїни замку Брезни, побудованого в XIII столітті, розташовані над містом і пропонують панорамний вид на Брезно та його околиці.

Гірськолижний курорт: Лижний курорт Деканока, розташований поблизу Брезно, є популярним місцем для зимових видів спорту.

Культурне життя

У Брезно діє кілька музеїв, театрів та галерей, які зберігають та презентують культурну спадщину міста. У місті також проводяться регулярні культурні заходи, фестивалі та виставки.

Брезно – мальовниче місто, розташоване в самому серці Словаччини, з багатою історією, різноманітною культурою та мальовничими околицями. Його чарівна архітектура, природні пам'ятки та теплий гостинність роблять його привабливим місцем як для туристів, так і для місцевих жителів.

Запитання, що часто задаються

 • Де розташоване Брезно?
  • Брезно розташоване в центральній Словаччині, на річці Грон в Рудогор'ї.
 • Якою є площа Брезно?
  • Кадастрова площа громади Брезно становить 121,956 кв. км.
 • Скільки населення проживає в Брезно?
  • Станом на 2021 рік, населення Брезно перевищило 22 000 осіб.
 • Які основні галузі економіки Брезно?
  • Економіка Брезно базується на промисловому виробництві, туризмі та сільському господарстві.
 • Які найпопулярніші туристичні пам'ятки в Брезно?
  • Старе місто, замок Брезни, гірськолижний курорт Деканока.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".