https://reporter.zp.ua

Англо-єгипетський договір (1936)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Договір про союз Його Величності зі Сполученого Королівства і Його Величності Короля Єгипту був офіційною назвою документа, підписаного у 1936 році між Великобританією та Єгиптом. Він визначав взаємовідносини між двома країнами та мав широкий вплив на подальший розвиток Єгипту.

Передісторія

У XIX столітті Єгипет перебував під фактичним британським контролем. Британці окупували країну у 1882 році, мотивуючи це необхідністю придушити націоналістичне повстання. До 1914 року Єгипет офіційно став протекторатом Британської імперії. Це означало, що Єгипет формально залишався незалежною державою, але його зовнішня політика та фінанси контролювалися Великою Британією.

Умови договору

Після закінчення Першої світової війни Єгипетський національний рух набирав сили і вимагав повної незалежності від Великої Британії. Лондон поступово пішов на поступки, і в 1922 році Єгипет був проголошений незалежним королівством. Однак британські війська залишилися в країні, і Великобританія зберегла значний вплив на єгипетські справи.

Англо-єгипетський договір 1936 року був спробою зняти напруженість між двома країнами та визначити умови їхніх майбутніх відносин. Згідно з договором:

  • Британські війська повинні були залишити Єгипет протягом наступних 12 років, крім зони Суецького каналу, де вони могли залишатися для захисту каналу.
  • Великобританія погодилася визнати повну незалежність Єгипту в усіх справах, крім захисту зони Суецького каналу.
  • Єгипет погодився надати Сполученому Королівству військову допомогу в разі війни на Близькому Сході.
  • Договір мав діяти протягом 20 років.

Наслідки

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Англо-єгипетський договір 1936 року мав значні наслідки для обох країн. Для Єгипту це було важливим кроком на шляху до повної незалежності. Для Великобританії це дозволило зберегти стратегічний контроль над Суецьким каналом, який був життєво важливим маршрутом для британської торгівлі з Індією та Далеким Сходом.

Британські війська залишили Єгипет у 1947 році, на чотири роки раніше, ніж передбачалося в договорі. Це було в основному пов’язано зі зростанням єгипетського націоналізму та тиском зі сторони інших арабських країн. Однак Великобританія все ще зберігала присутність у Суецькому каналі, і напруженість між двома країнами залишалася високою.

Кріза Суецького каналу 1956 року стала кульмінацією цього напруження. Єгипет націоналізував Суецький канал, що призвело до військового втручання Великобританії, Франції та Ізраїлю. Кріза була вирішена за допомогою тиску США та Радянського Союзу, і британські війська повністю вивели свої війська з Єгипту.

Англо-єгипетський договір 1936 року був важливим етапом у стосунках між Єгиптом та Великою Британією. Це поклало край офіційному британському контролю над Єгиптом, але зберегло стратегічні інтереси Великобританії у Суецькому каналі. Договір також заклав основу для подальшого напруження та, зрештою, кризи Суецького каналу 1956 року.

Поширені запитання

  1. Яку основну мету мав англо-єгипетський договір 1936 року?
  2. Які основні умови були включені до договору?
  3. Чому британські війська залишили Єгипет у 1947 році?
  4. Яку роль відіграв англо-єгипетський договір у кризі Суецького каналу 1956 року?
  5. Як договір вплинув на взаємовідносини між Єгиптом та Великою Британією?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".