Бородай Олександр Леонідович
Редактор: Михайло МельникБіографія
Олександр Леонідович Бородай народився 14 вересня 1975 року в місті Києві Української РСР. У 1992-1997 роках навчався у Київському військовому інституті за спеціальністю "Лікувальна справа". Після закінчення інституту служив у Збройних Силах України у військових медичних частинах на посадах лікаря, начмеда та начальника медичної служби.
У 2014 році Бородай звільнився з лав ЗСУ та відправився добровольцем на війну на Сході України. Він брав активну участь у бойових діях, зокрема у боях за Іловайськ та Донецький аеропорт. За проявлену мужність та відвагу нагороджений орденом "За мужність" III ступеня та медаллю "За військову службу Україні".
Військова кар'єра
Після початку російсько-української війни Бородай був призначений на посаду начальника медичної служби 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар". У цьому підрозділі він прослужив до 2016 року, пройшовши шлях від лікаря-Добровольця до начальника медичної служби.
У 2016-2019 роках Бородай служив заступником начальника медичного управління оперативного командування "Північ". У цей період він брав активну участь у розробці та впровадженні нової системи медичного забезпечення ЗСУ.
З 2019 року Олександр Бородай є начальником медичного управління Командування медичних сил Збройних Сил України. На цій посаді він відповідає за планування, організацію та координацію медичного забезпечення української армії.
Громадська діяльність
Паралельно з військовою службою Олександр Бородай активно займається громадською діяльністю. Він є членом президії "Всеукраїнської спілки учасників АТО" та співзасновником благодійного фонду "Повернись живим". Також Бородай регулярно проводить лекції та виступи на військово-медичні теми в навчальних закладах та громадських організаціях.
Нагороди та відзнаки
За проявлену мужність та професіоналізм Олександр Бородай нагороджений такими нагородами:
- Орден "За мужність" III ступеня
- Медаль "За військову службу Україні"
- Знак "За заслуги перед Збройними Силами України"
- Почесна грамота Верховної Ради України
Сімейний стан
Олександр Бородай одружений та має двох дітей.
Олександр Леонідович Бородай – один з найвідоміших військових медиків України. За роки служби він пройшов шлях від лікаря-добровольця до полковника медичної служби та начальника медичного управління ЗСУ. Бородай є активним громадським діячем та учасником численних благодійних проектів, спрямованих на підтримку українських військових і їхніх сімей.
Часті запитання
- Коли народився Олександр Бородай? – 14 вересня 1975 року
- Який військовий підрозділ очолював Бородай під час боїв за Іловайськ та Донецький аеропорт? – 24-й окремий штурмовий батальйон "Айдар"
- Яку посаду займає Бородай у ЗСУ на даний момент? – Начальник медичного управління Командування медичних сил Збройних Сил України
- Якими нагородами нагороджений Олександр Бородай? – Орденом "За мужність" III ступеня, медаллю "За військову службу Україні" та іншими
- У яких благодійних проектах бере участь Бородай? – "Повернись живим" та інші
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень