https://reporter.zp.ua

Бородай Олександр Леонідович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Олександр Леонідович Бородай народився 14 вересня 1975 року в місті Києві Української РСР. У 1992-1997 роках навчався у Київському військовому інституті за спеціальністю "Лікувальна справа". Після закінчення інституту служив у Збройних Силах України у військових медичних частинах на посадах лікаря, начмеда та начальника медичної служби.

У 2014 році Бородай звільнився з лав ЗСУ та відправився добровольцем на війну на Сході України. Він брав активну участь у бойових діях, зокрема у боях за Іловайськ та Донецький аеропорт. За проявлену мужність та відвагу нагороджений орденом "За мужність" III ступеня та медаллю "За військову службу Україні".

Військова кар'єра

Після початку російсько-української війни Бородай був призначений на посаду начальника медичної служби 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар". У цьому підрозділі він прослужив до 2016 року, пройшовши шлях від лікаря-Добровольця до начальника медичної служби.

У 2016-2019 роках Бородай служив заступником начальника медичного управління оперативного командування "Північ". У цей період він брав активну участь у розробці та впровадженні нової системи медичного забезпечення ЗСУ.

З 2019 року Олександр Бородай є начальником медичного управління Командування медичних сил Збройних Сил України. На цій посаді він відповідає за планування, організацію та координацію медичного забезпечення української армії.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Громадська діяльність

Паралельно з військовою службою Олександр Бородай активно займається громадською діяльністю. Він є членом президії "Всеукраїнської спілки учасників АТО" та співзасновником благодійного фонду "Повернись живим". Також Бородай регулярно проводить лекції та виступи на військово-медичні теми в навчальних закладах та громадських організаціях.

Нагороди та відзнаки

За проявлену мужність та професіоналізм Олександр Бородай нагороджений такими нагородами:

  • Орден "За мужність" III ступеня
  • Медаль "За військову службу Україні"
  • Знак "За заслуги перед Збройними Силами України"
  • Почесна грамота Верховної Ради України

Сімейний стан

Олександр Бородай одружений та має двох дітей.

Олександр Леонідович Бородай – один з найвідоміших військових медиків України. За роки служби він пройшов шлях від лікаря-добровольця до полковника медичної служби та начальника медичного управління ЗСУ. Бородай є активним громадським діячем та учасником численних благодійних проектів, спрямованих на підтримку українських військових і їхніх сімей.

Часті запитання

  1. Коли народився Олександр Бородай? – 14 вересня 1975 року
  2. Який військовий підрозділ очолював Бородай під час боїв за Іловайськ та Донецький аеропорт? – 24-й окремий штурмовий батальйон "Айдар"
  3. Яку посаду займає Бородай у ЗСУ на даний момент? – Начальник медичного управління Командування медичних сил Збройних Сил України
  4. Якими нагородами нагороджений Олександр Бородай? – Орденом "За мужність" III ступеня, медаллю "За військову службу Україні" та іншими
  5. У яких благодійних проектах бере участь Бородай? – "Повернись живим" та інші

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".