https://reporter.zp.ua

Бихів (місто)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Бихів: історичне та сучасне місто на берегах Дніпра

Бихів (Bykhov), старовинне білоруське місто, є адміністративним центром Бихівського району Могильовської області. Розташоване на берегах мальовничого Дніпра, місто зберігає багатовікову історію та культуру, що приваблюють туристів з усього світу.

Історія Бихова

Поселення на місці сучасного Бихова існували ще з часів Київської Русі. Уперше місто згадується в літописах у 1387 році під назвою Старий Бихів. Назва походить від давньослов'янського слова "бик", що вказує на скотарство як основне заняття місцевого населення в давнину.

У XIV столітті Бихів перейшов до Великого князівства Литовського. У 1521 році місто отримало магдебурзьке право, що сприяло його економічному та культурному розвитку. У XVI-XVII століттях Бихів став важливим торговельним центром на шляху з Могильова до Києва.

У 1620 році польський король Сигізмунд III Ваза видав привілей Льву Сапєзі побудувати в Бихові замок. Замок став однією з наймогутніших фортець Речі Посполитої. У 1647-1648 роках замок витримав тривалу облогу під час війни Московського царства з Польщею.

Після поділів Речі Посполитої в 1793 році Бихів увійшов до складу Російської імперії. За часів Російської імперії місто стало центром повіту Могильовської губернії. У XIX столітті в Бихові працювали винокурні, цегляний і лісопильний заводи.

У роки німецько-радянської війни Бихів був окупований нацистами в липні 1941 року. Окупація тривала до червня 1944 року. За час окупації місто було сильно зруйноване.

Після війни Бихів був відбудований і перетворився на промисловий центр. Тут працювали машинобудівний, залізобетонний і скляний заводи.

Визначні пам'ятки Бихова

Бихівський замок є головною визначною пам'яткою міста. Це могутня фортеця, одна з найкраще збережених замків Білорусі. Замок був побудований в 1521-1523 роках за наказом польського короля Сигізмунда III Вази та реконструйований у XVII столітті.

Замок має чотири башти: Порохова, Папська, Опальна та В'їзна. Опальна башта зі східного боку свідчить про оборонне призначення замка, а чотирикутне Середнє поле в центрі символізує його житловий характер.

У замку збереглися королівські покої, каплиця, підземелля та інші історичні об'єкти. Сьогодні в замку розташований історико-архітектурний музей, де можна дізнатися про історію Бихова та його оборонних споруд.

Костел Святого Антонія є ще однією визначною пам'яткою Бихова. Це пізньоренесансний костел, побудований у 1621-1643 роках. Костел має три нефи, костел і прямокутну апсиду.

З 2003 року костел Святого Антонія повернуто католицькій громаді. У храмі проводяться регулярні служби та концерти органної музики.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Церква Різдва Богородиці – найдавніший храм у Бихові. Він був побудований в XV столітті і перебудований в XVIII столітті. Церква має три нефи і апсиду. У 1950 році була зруйнована дзвіниця, яка була відновлена в 2001 році.

Церква Різдва Богородиці є чинним православним храмом. Кожну неділю тут проводяться літургії, а також працює недільна школа для дітей.

Урочище "Сосновий бір" – це біологічний заказник, розташований на північній околиці Бихова. Урочище займає площу понад 1000 гектарів і є одним із наймальовничіших місць у околицях міста.

У заказнику ростуть понад 30 видів дерев і чагарників, багато з яких занесені до Червоної книги Білорусі. Тут можна зустріти дуби, граби, клени, ясени, липи, берези та інші породи дерев.

Урочище "Сосновий бір" є популярним місцем відпочинку для місцевих жителів і туристів. Тут прокладено пішохідні та веломаршрути, є альтанки для відпочинку та джерела з чистою питною водою.

Сучасний Бихів

Сьогодні Бихів – це сучасне місто з населенням понад 21 000 чоловік. Основними галузями економіки міста є машинобудування, металообробка, легка і харчова промисловість.

У Бихові є всі необхідні об'єкти соціальної інфраструктури: школи, дитячі садки, лікарні, поліклініки, культурно-спортивні центри. Місто має хороше транспортне сполучення, через нього проходить залізниця і автомагістраль М4 Мінськ – Могильов.

Бихів є центром культурного життя району. Тут працюють музеї, виставки, бібліотеки, кінотеатри, концертні зали. У місті регулярно проводяться фестивалі, концерти, вистави та інші культурні заходи.

Бихів – це унікальне історичне і сучасне місто, яке має багату культуру і неповторні пам'ятки. Тут можна помилуватися старовинним замком, відвідати католицький костел і православну церкву, прогулятися по затишних парках і вулицях, і дізнатися про цікаву історію цього краю. Бихів – місто, яке обов'язково потрібно відвідати всім, хто цікавиться історією і культурою Білорусі.

Часто задаються питання

 1. Коли був заснований Бихів?
  Уперше місто згадується в літописах у 1387 році.
 2. Хто побудував Бихівський замок?
  Замок був побудований в 1521-1523 роках за наказом польського короля Сигізмунда III Вази.
 3. Яка головна галузь економіки Бихова?
  Машинобудування.
 4. Які основні пам'ятки Бихова?
  Бихівський замок, Костел Святого Антонія, Церква Різдва Богородиці, Урочище "Сосновий бір".
 5. Як дістатися до Бихова?
  Місто має хороше транспортне сполучення і до нього легко дістатися залізницею або автомагістраллю М4 Мінськ – Могильов.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".