https://reporter.zp.ua

Бгаґаван

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Бгаґаван: Верховний Господь в індуїзмі

Що таке Бгаґаван?

Бгаґаван (санскр. भगवान्, Bhagavān IAST) — термін, який широко використовується в індуїзмі для позначення Абсолютної Істини або Вищої Істоти. Він відноситься до Бога в його особистісному аспекті, як до Істоти, наділеної свідомістю, яка перебуває за межами матеріальної ілюзії.

Етимологія

Слово "Бгаґаван" походить від санскритського кореня "Бгаґа" (РВ VII, 41), що означає "доля", "щастя" або "світло". Це слово вказує на те, що Бгаґаван є джерелом усього блага, процвітання і знання.

Вимова

Правильна вимова слова "Бгаґаван" — "Бгаґаван", де "h" є придиховим звуком, близьким до "ґ" після дзвінких приголосних або до "х" після глухих приголосних.

Скорочення

У слов'янських мовах термін "Бгаґаван" закріпився в скорочених формах: "Бог" або "Буг".

Концепція Бгаґавана

Концепція Бгаґавана в індуїзмі більш-менш аналогічна загальному поняттю Бога в християнстві. Він розглядається як Всемогутній, Всезнаючий і Всеприсутній. Бгаґаван є джерелом усього існування, і Його характеристики неможливо повною мірою зрозуміти людським розумом.

Сваям-бгаґаван

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Термін "Сваям-бгаґаван" також використовується для позначення Бгаґавана. Це означає "самодостатній Бгаґаван", що підкреслює Його незалежний і абсолютний характер. Сваям-бгаґаван — це Бог, який не залежить від нічого зовнішнього для Свого існування.

Аватари Бгаґавана

Бгаґаван може проявлятися в матеріальному світі у формі аватар, або божественних втілень. Аватари з'являються, щоб відновити дхарму (правильний світовий порядок) і захистити благочестивих. Прикладами аватар Бгаґавана є Крішна, Рама, Вішну та інші.

Поклоніння Бгаґавану

Бгаґавану поклоняються в численних формах у індуїзмі. Його шанують у храмах, проводять ритуали та співають бхаджани (релігійні пісні). Поклоніння Бгаґавану зосереджується на любові, відданості та служінні.

Бгаґаван — це Верховний Господь в індуїзмі. Він є Абсолютною Істиною, джерелом усього існування. Його особистісний аспект можна зрозуміти через концепцію Бгаґавана, який є всемогутнім, всезнаючим і всеприсутнім. Поклоніння Бгаґавану відіграє важливу роль у релігійній практиці індуїзму і спирається на любов, відданість і служіння.

Часто задаються питання

  1. Що означає термін "Бгаґаван"?
  2. Як правильно вимовляти слово "Бгаґаван"?
  3. Яка концепція Бгаґавана в індуїзмі?
  4. Що таке аватари Бгаґавана?
  5. Як відбувається поклоніння Бгаґавану?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".