https://reporter.zp.ua

Бельмас Ксенія Олександрівна

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Ксенія Бельмас, українська оперна і камерна співачка (сопрано), народилася 23 січня 1890 року в Чернігові, Україна. Вона здобула світове визнання в оперних театрах Європи та Африки, а також як звукозаписна виконавиця. У 1923 році Бельмас емігрувала до Південно-Африканської Республіки, ставши першою етнічною українкою, яка оселилася в цій країні. Вона померла 2 лютого 1981 року в Дурбані, ПАР.

Музична кар'єра

Бельмас розпочала свою музичну кар'єру в молодості, співаючи в церковному хорі. Пізніше вона навчалася вокалу в Миколаївському музичному училищі, а потім в Київській консерваторії. Її дебют на оперній сцені відбувся в Одесі в 1911 році в ролі Аїди в однойменній опері Верді.

Після успішного дебюту Бельмас швидко стала однією з провідних оперних співачок в Україні та росії. Вона виступала в оперних театрах Москви, Петербурга та інших великих міст. У 1919 році Бельмас переїхала до Парижа, де її було запрошено співати в Гранд-Опері. Паризька публіка тепло прийняла її виступи в ролях Віолетти ("Травіата"), Мімі ("Богема") та інших героїнь.

У 1923 році Бельмас підписала контракт із Берлінською державною оперою. Протягом наступних кількох років вона співала в одних з найпрестижніших оперних залів світу, в тому числі в лондонському Ковент-Гардені та міланському Ла Скала. У 1925 році вона здійснила турне по Південній Африці, де здобула велику популярність.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Записи

Ксенія Бельмас була однією з перших оперних співачок, які зробили звукозаписи. У 1920 році вона записала для німецького лейбла "Grammophon" понад 80 арій і пісень. Ці записи принесли їй велику популярність і зробили її однією з найзатребуваніших оперних співачок свого часу.

Особисте життя

У 1919 році Ксенія Бельмас вийшла заміж за диригента Олександра Кічіна. Пара мала двох дітей. У 1923 році сім'я емігрувала до Південно-Африканської Республіки, де Бельмас продовжила свою музичну кар'єру. Її чоловік був призначений головним диригентом оркестру Йоганнесбурзького театру.

Спадщина

Ксенія Бельмас є однією з найвидатніших українських оперних співачок. Вона була однією з перших етнічних українців, які вийшли на світову сцену. Бельмас також є піонером у звукозаписі оперного вокалу. Її спадщина як співачки і виконавця триває і сьогодні.

Запитання, що часто задаються

  1. Якою була теситура голосу Ксенії Бельмас? (Сопрано)
  2. У яких оперних театрах вона виступала? (Гранд-Опера, Париж; Берлінська державна опера, Берлін)
  3. Скільки арій і пісень вона записала для лейбла "Grammophon"? (Більше 80)
  4. За що її називали "африканською примадонною"? (За виступи в Південній Африці)
  5. Де Бельмас померла? (Дурбан, Південно-Африканська Республіка)

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 20 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".