https://reporter.zp.ua

1446

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

1446: Важливі Події Середньовіччя та Раннього Нового Часу

Пізнє Середньовіччя

1446 рік був переломним у завершенні епохи Середньовіччя, яка тривала з 5-го по 15-е століття. У цей період Європа зазнавала економічних, соціальних і політичних змін, які закладали основу для майбутнього Ренесансу.

Економічні зміни

Пізнє Середньовіччя принесло зростання торгівлі та міст. Відкриття нових торгових шляхів призвело до розширення морської торгівлі та процвітання прибережних міст. Міста поступово набували більшого впливу, оскільки вони стали центрами торгівлі та ремесла.

Соціальні зміни

Розвиток міст призвів до виникнення нового соціального класу – міських ремісників і купців. Ці люди ставали все більш заможними та впливовими, кидаючи виклик традиційному феодальному порядку.

Відродження

Відродження, що почалося в Італії в 14-му столітті, досягло свого розквіту в 15-му столітті. Воно представляло собою культурний зсув, який відродив інтерес до класичної цивілізації.

Гуманізм

Відродження характеризувалося поверненням до гуманістичних цінностей класичних творів. Мислителі та художники відійшли від релігійної догмати та зосередилися на людській перспективі.

Мистецтво та Архітектура

Відродження мало значний вплив на мистецтво та архітектуру. Художники відійшли від візантійського стилю іконної живопису та почали використовувати більш натуралістичні методи. Архітектура повернулася до класичних форм, використовуючи колони, арки та куполи.

Реконкіста

Реконкіста – це тривалий процес відвоювання Піренейського півострова у маврів, який почався в 8-му столітті. У 1446 році вже більша частина півострова була звільнена від мусульманського правління, за винятком Гранадського емірату.

Завершення Реконкісти

Гранадський емірат був останнім мусульманським анклавом на Піренейському півострові. Він був завойований католицькими монархами Іспанії в 1492 році, завершивши Реконкісту.

Ганза

Ганза була торговельним союзом, заснованим в 1356 році німецькими містами для захисту своїх інтересів у балтійській торгівлі. Вона стала однією з найбільших і найвпливовіших торговельних організацій у середньовічній Європі.

Монополія на Торгівлю

Ганза контролювала значну частину торгівлі в Балтійському морі, встановлюючи ціни, регулюючи торгівлю і навіть вступаючи у війни з конкуруючими торговими державами.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Столітня війна

Столітня війна (1337-1453) була серією конфліктів між Англією та Францією за контроль над французьким престолом. Ця запекла війна мала далекосяжний вплив на обидві країни.

Вплив на Англію

Столітня війна сприяла зростанню національної ідентичності в Англії та встановленню парламенту як представницького органу.

Вплив на Францію

Війна опустошила Францію, призвела до загибелі значної частини населення та посилила королівську владу.

Ацтецький потрійний союз

Ацтецький потрійний союз був конфедерацією трьох міст-держав у Мексиці: Теночтітлан, Тескоко та Тлакопан. Він виник у 1427 році і став одним із наймогутніших держав доколумбової Америки.

Імперська Експансія

Ацтецький потрійний союз швидко розширив свою територію, завоювавши сусідні держави та встановивши контроль над більшою частиною Месоамерики.

Економіка та Суспільство

Ацтецкая імперія була високоорганізованою, з розвиненою економікою, заснованою на сільському господарстві, торгівлі та данині. Суспільство було строго ієрархічним, з імператором на вершині.

Імперія інків

Імперія інків була найбільшою доколумбовою державою в Південній Америці. Вона була заснована в 13-му столітті і досягла свого розквіту в 15-му столітті.

Територіальна Експансія

Імперія інків охоплювала територію від сучасного Еквадору до центрального Чилі. Вона включала понад 100 етнічних груп, які об'єдналися під загальним правлінням.

Інфрастурктура та Управління

Імперія інків мала добре організовану систему доріг, мостів і каналів. Вона також мала ефективну систему адміністративного управління та релігійну ієрархію.

1446 рік був важливим переломним моментом у історії Європи та Америки. Він відзначив завершення середньовіччя, початок Ренесансу і виникнення нових держав і імперій, які змінили хід світової історії.

Часто задавані питання

 1. Коли почалася Реконкіста?
  • У 8-му столітті
 2. Які міста входили до Ганзи?
  • Німецькі міста на березі Балтійського моря
 3. Скільки міст входили до Ацтекського потрійного союзу?
  • Три (Теночтітлан, Тескоко, Тлакопан)
 4. Коли була заснована Імперія інків?
  • У 13-му столітті
 5. Яка головна культурна тенденція Відродження?
  • Повернення до гуманістичних цінностей класичної цивілізації

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 14 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".