https://reporter.zp.ua

1380

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

1380 – Пізнє Середньовіччя: Трансформація Європи

1380 рік став ключовою віхою в історії Європи, позначивши кінець Пізнього Середньовіччя та початок епохи Відродження. Цей період характеризувався значними змінами в політиці, релігії, культурі та економіці.

Політичні перетворення

 • Реконкіста – Триваюча боротьба між християнськими королівствами Піренейського півострова та мусульманськими державами завершилася в 1492 році захопленням Гранади Католицькими монархами.
 • Столітня війна – Конфлікт між Англією та Францією за контроль над французьким престолом розпочався в 1337 році і тривав з перервами до 1453 року. Війна призвела до значних втрат і потрясінь, а також до зміцнення англійського та французького націоналізму.
 • Монгольська імперія – Вплив монголів досяг свого піку наприкінці 13 століття, простягаючись від Тихого океану до Центральної Європи. Монгольське панування призвело до культурного обміну та розширення торговельних мереж.

Релігійні потрясіння

 • Велика схизма – У 1378 році західна християнська церква розділилася на два табори, кожен із власним папою. Схизма тривала понад 40 років і послабила авторитет католицької церкви.

Економічний прорив

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

 • Ганза – Ліга німецьких торговельних міст контролювала значну частину балтійської та північноморської торгівлі. Ганзейський союз забезпечував економічне зростання та розширення торговельних мереж між Європою та Скандинавією.

Культурний розквіт

 • Епоха Відродження – Пізнє Середньовіччя ознаменувало відродження класичної грецької та римської культури. Це призвело до розквіту гуманізму, мистецтва та літератури, що характеризується акцентом на людину та її місце у світі.

1380 рік став поворотним моментом в історії Європи. Він ознаменував кінець Пізнього Середньовіччя та початок епохи Відродження, характеризуючись значними політичними, релігійними, економічними та культурними змінами. Ці перетворення заклали основу для подальшого розвитку Європи в епоху раннього Нового часу.

Поширені запитання

 • Коли закінчилася Столітня війна?
 • Який союз контролював балтійську та північноморську торгівлю?
 • Що спричинило Велику схизму?
 • Коли була заснована Ганза?
 • Хто був найвідомішим королем Пізнього Середньовіччя?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".