https://reporter.zp.ua

Зубів Міст

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія

Зубів Міст вперше згадується в історичних документах у 1404 році як прикордонне поселення між Польським королівством та Великим князівством Литовським. У 1569 році село стало частиною Речі Посполитої, а після другого поділу Польщі у 1793 році увійшло до складу Австрійської імперії. У 1918 році Зубів Міст увійшов до складу Західноукраїнської Народної Республіки, а з 1921 року – Польщі. Під час Другої світової війни село було окуповане нацистами до свого визволення Радянською армією у липні 1944 року.

Географія

Зубів Міст розташований у північно-східній частині Львівської області, за 25 км від міста Кам'янка-Бузька та за 70 км від Львова. Село знаходиться на березі річки Західний Буг, яка є природним кордоном з Республікою Польща. Зубів Міст оточують ліси та луки, які є частиною Національного природного парку "Надбузьке Полісся".

Населення

Станом на 2022 рік населення Зубова Моста становить 372 особи. Більшість населення села складають українці, є також невелика польська громада. Основними мовами спілкування є українська та польська.

Економіка

Основу економіки села складають сільське господарство та туризм. У Зубовому Мосту є кілька фермерських господарств, які займаються вирощуванням зернових, овочів та молочного тваринництва. Туристична галузь розвивається завдяки розташуванню села на березі річки Західний Буг та мальовничим краєвидам.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Інфраструктура

У Зубовому Мосту є школа, дитячий садок, будинок культури, бібліотека, медичний пункт та кілька магазинів. Село газифіковане, має водопровід та каналізацію. У Зубовому Мосту діють автобусне сполучення з сусідніми містами та селами.

Культура та традиції

У Зубовому Мосту зберігаються давні українські традиції та звичаї. У селі є кілька церков, в яких проводяться релігійні свята та фестивалі. Зубів Міст славиться своїми народними піснями та танцями, які передаються з покоління в покоління.

Зубів Міст – мальовниче село на березі річки Західний Буг, яке має багату історичну спадщину. Сьогодні село є центром сільської громади та розвивається як туристичний напрямок завдяки своїм природним краєвидам та культурним традиціям.

Часто задавані питання

  1. Де розташований Зубів Міст?
  2. Коли вперше згадується Зубів Міст в історичних документах?
  3. Якою є основна економічна діяльність у Зубовому Мосту?
  4. Що робить Зубів Міст привабливим для туристів?
  5. Які традиційні українські звичаї зберігаються у Зубовому Мосту?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".