https://reporter.zp.ua

Железняков Анатолій Григорович – довідка

#

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Анатолій Григорович Железняков: матрос, анархіст, кавалер Ордена Червоного Прапора

Романтика бунтівного віку

Анатолій Железняков народився 20 квітня (2 травня) 1895 року в селі Федоскіно Московської губернії (зараз— місто) в бідній селянській родині. Хлопчик рано втратив батьків і до 12 років жив у свого дядька в Москві. Церковноприходська школа дала йому початкові знання. У 1908 році Железняков повернувся в рідне село, а незабаром пішов на заробітки до Москви. Тут він працював токарем на фабриці і приєднався до анархістської групи “Союз бідних”. Анархістські ідеї свободи та соціальної справедливості надихали його.

Від моряка до повстанця

У 1914 році Железняков був призваний на флот і служив кочегаром на військовому кораблі “Імператриця Марія”, а пізніше на міноносці “Безстрашний”. Там він познайомився з ідеями більшовиків і став активним учасником революційного руху на флоті. Своєю сміливістю і відданістю справі привернув до себе увагу військових матросів. Після Лютневої революції 1917 року був обраний членом Центробалту — ради матроських, солдатських і робітничих депутатів Кронштадта.

“Аврора”… штурм Зимового…

Разом зі своїм полком Железняков став учасником Жовтневого перевороту в Петрограді. В ніч на 25 жовтня (7 листопада) 1917 року він командував загоном матросів що захопив Маріїнський палац, де засідав Тимчасовий уряд. Пізніше, як командир Таврійського загону балтійських матросів, брав участь у штурмі Зимового палацу, де засідав Всеросійський Установчий збір. За сміливі дії в цьому штурмі отримав звання “Гвардійський екіпаж” і нагороджений Орденом Червоного Прапора.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Матрос Железняк і Громадянська війна

Після перемоги більшовиків Железняков був призначений командиром 1-ї радянської кінної батареї під час Громадянської війни в Росії. Згодом він очолив бригаду бронепоїздів, яка брала участь у боях з білогвардійцями на півдні України. За свої заслуги у війні був нагороджений Почесною революційною зброєю.

Герой і легенда

Анатолій Железняков трагічно загинув 26 липня 1919 року у віці 24 років під час Катеринославської операції, в бою під селом Ерастівка. Він був смертельно поранений вибухом гранати білогвардійців. Його могилу, за рішенням Фрунзе, перенесено до Києва на територію Звіринецького монастиря (нині Національний заповідник “Софія Київська”).

Підсумок

Анатолій Железняков — яскрава постать епохи російської революції і Громадянської війни. Він назавжди увійшов в історію як матрос Железняк, який розігнав Установчі збори, і став одним з героїв радянської історії. Його життя і боротьба стали символом відваги, самовідданості і віри в ідеали революції.

Найчастіше задавані питання:

1. Чим відомий матрос Железняков? Матрос Железняков відомий тим, що під час Жовтневого перевороту 1917 року своїм загоном розігнав Всеросійські установчі збори, тим самим відкривши шлях більшовикам до захоплення влади.
2. Коли і де народився Анатолій Железняков? Анатолій Железняков народився 20 квітня (2 травня) 1895 року в селі Федоскіно Московської губернії (зараз — місто).
3. У яких військових формуваннях служив Анатолій Железняков? Анатолій Железняков служив у складі Центробалту — ради матроських, солдатських і робітничих депутатів Кронштадта, а також у якості командира 1-ї радянської кінної батареї і бригади бронепоїздів.
4. Чим був нагороджений Анатолій Железняков? Анатолій Железняков був нагороджений Орденом Червоного Прапора, Почесною революційною зброєю.
5. Коли і де загинув Анатолій Железняков? Анатолій Железняков загинув 26 липня 1919 року в бою під селом Ерастівка Катеринославської губернії.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".