https://reporter.zp.ua

ЗА ЩО ДАЄТЬСЯ 3 ГРУПА ІНВАЛІДНОСТІ

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

1. Що таке інвалідність та його рівні

Інвалідність – це стан, при якому людина має обмеження у фізичних, розумових, чуттєвих або інших функціях, яке утрудняє її участь у соціальному житті та повсякденних справах. В Україні прийнято виділяти три групи інвалідності, кожна з яких охоплює різні рівні обмежень.

1.1. Перша група інвалідності

Перша група інвалідності надається людям, які мають найвищий рівень функціональних обмежень. Це може бути втрата обох кінцівок, придушення функцій органів дихання або серцево-судинної системи, а також важкі порушення мовлення або інтелектуального розвитку.

1.2. Друга група інвалідності

Друга група інвалідності надається людям, які мають середній рівень функціональних обмежень. Це можуть бути люди з ампутацією однієї кінцівки, помірні порушення зору або слуху, хронічні захворювання, які характеризуються тривалою непрацездатністю.

1.3. Третя група інвалідності

Третя група інвалідності надається людям, які мають нижчий рівень функціональних обмежень. Це можуть бути порушення рухової активності, помірні порушення здоров’я, що не дозволяють людині повноцінно працювати або навчатися.

2. Критерії отримання третьої групи інвалідності

Для отримання третьої групи інвалідності, особа повинна відповідати певним критеріям, встановленим законодавством. Ці критерії включають такі аспекти, як:

2.1. Медичні показники

Особа повинна мати показники здоров’я, які вказують на наявність функціональних обмежень. Це можуть бути результати медичних обстежень та досліджень, які підтверджують наявність хронічних захворювань або травм, які утруднюють здійснення повсякденних дій та праці.

2.2. Соціально-побутові обставини

При вирішенні питання про надання інвалідності, враховуються не тільки медичні показники, але й соціально-побутові обставини. Наприклад, особа може потребувати допомоги у повсякденному житті або мати обмежений доступ до освіти та працевлаштування.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

2.3. Інтерв’ю з особою

При розгляді питання про третю групу інвалідності може проводитись спеціальне інтерв’ю з особою, під час якого вона має зазначити свої функціональні обмеження і потреби. Це може допомогти визначити рівень інвалідності та вирішити питання про надання необхідної підтримки та допомоги.

3. Права і пільги для осіб із третьою групою інвалідності

Люди, які отримали третю групу інвалідності, мають певні права і пільги згідно законодавства України. Деякі з них включають:

3.1. Соціальні виплати

Особи з третьою групою інвалідності мають право на різні соціальні виплати, які допомагають забезпечити додаткові матеріальні ресурси для покриття витрат на ліки, медичні послуги та інші потреби.

3.2. Пільги у громадському транспорті

Особи з третьою групою інвалідності мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті або знижки на проїздні квитки. Це допомагає забезпечити доступність для людей з обмеженою руховою активністю.

3.3. Переваги при працевлаштуванні

Особи з третьою групою інвалідності мають певні переваги при працевлаштуванні, зокрема, пріоритетне розглядання заявок на роботу та підтримку у пошуку працевлаштування. Це допомагає зменшити соціальну відсіченість та забезпечити можливість для самореалізації через працю.

Висновок

Третя група інвалідності надається людям, які мають нижчий рівень функціональних обмежень. Індивідуальні критерії отримання цієї групи визначаються законодавством і включають медичні показники, соціально-побутові обставини та інтерв’ю з особою. Особи з третьою групою інвалідності мають певні права і пільги, які допомагають забезпечити їм підтримку та додаткові ресурси для покриття витрат та поліпшення якості життя. Важливо надати підтримку цій категорії людей та забезпечити їм можливість участі у соціальному та повсякденному житті.

Запитання, що часто задаються по темі:

  1. Які є критерії отримання третьої групи інвалідності?
  2. Які права та пільги надаються особам з третьою групою інвалідності?
  3. Чи можуть люди з третьою групою інвалідності працювати?
  4. Як визначити рівень функціональних обмежень особи?
  5. Чи можуть особи з третьою групою інвалідності отримувати освіту?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 07 02 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".