https://reporter.zp.ua

Ян Баб’як

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ян Баб'як

Ранні роки та покликання

Ян Баб'як народився 28 жовтня 1953 року у селі Гажин-над-Цірохоу в Словаччині. Його родина була побожною, що вплинуло на його релігійне виховання. Після закінчення школи він вступив до греко-католицької семінарії у Пряшеві, де розпочав своє богословське навчання.

Під час навчання в семінарії Баб'як познайомився з Товариством Ісуса (єзуїтами) і в 1978 році вирішив приєднатися до ордену. Він проходив новіціат у Словаччині та Румунії, а потім продовжив навчання в Римі, де здобув ступінь з філософії та богослов'я.

Священство та єпископство

У 1982 році Ян Баб'як був висвячений у священники. Після повернення до Словаччини він служив парохом у кількох парафіях, а також викладав у семінарії. У 1990 році став ректором семінарії у Пряшеві.

У 1996 році Баб'яка було призначено єпископом-помічником Пряшівської архиєпархії. Він був висвячений у єпископи у 1997 році. На цій посаді він відповідав за адміністративні та душпастирські питання архиєпархії.

Архиєпископ-митрополит Пряшівський

24 лютого 2008 року Ян Баб'як був обраний архієпископом-митрополитом Пряшівським. Він був інтронізований на цій посаді 12 квітня 2008 року. Як архієпископ-митрополит, він очолював Словацьку греко-католицьку церкву і був її головним ієрархом.

За час свого служіння як архиєпископа Баб'як сприяв відновленню церковного майна, яке було конфісковано урядом під час комуністичного режиму. Він також відігравав активну роль у діалозі з іншими християнськими конфесіями та релігійними спільнотами.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Глава Словацької греко-католицької церкви

Як глава Словацької греко-католицької церкви, Ян Баб'як був її законним представником та керівником. Він відповідав за духовне та адміністративне керівництво церквою, а також за підтримання взаємин з Апостольським престолом та іншими помісними церквами.

Баб'як, будучи ієрархом ордена єзуїтів, також активно займався місійною діяльністю та просував соціальну справедливість і міжрелігійний діалог. Він був членом різних папських рад та синодальних комісій.

Відставка та наслідування

У грудні 2022 року Ян Баб'як подав у відставку з посади архієпископа-митрополита Пряшівського. Папа Франциск прийняв його відставку і призначив єпископа-помічника Пряшівської архиєпархії Растіслава Мокраня новим архієпископом-митрополитом.

Ян Баб'як був важливою постаттю в історії Словацької греко-католицької церкви. Його служіння як архієпископа-митрополита Пряшівського та глави церкви принесло позитивні зміни та відновлення після комуністичного режиму. Він сприяв міжконфесійному діалогу, місійній діяльності та соціальній справедливості.

Часто задавані питання про Яна Баб'яка

  1. Коли народився Ян Баб'як?
  2. Яким був його початковий релігійний поклик?
  3. Коли він став архієпископом-митрополитом Пряшівським?
  4. Що є основними напрямками його служіння як глави Словацької греко-католицької церкви?
  5. Коли він пішов у відставку з посади архієпископа-митрополита Пряшівського?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".