https://reporter.zp.ua

Щеврик польовий

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Наукова назва: Anthus campestris

Поширення та ареал

Щеврик польовий – дрібний птах, що належить до родини плискових. Розповсюджений у Європі та Азії, від Атлантичного океану до Японії. В Україні гніздиться у степовій та лісостеповій зонах. У решті частин країни зустрічається під час міграцій.

Біологічний опис

Довжина тіла цього птаха становить 16-18 см, розмах крил – 28-33 см, вага – 20-30 г. Щеврики польові мають сірувато-коричневе оперення на спині та світліше на животі. Груди рябі, з темними рисками. Дзьоб тонкий, бурувато-рожевий. Лапи сірі або рожеві.

Спосіб життя та поведінка

Ці птахи ведуть переважно наземний спосіб життя. Вони бігають по землі у пошуках комах, павуків та дрібних насінин. Щеврики польові активні вдень, а ввечері та вночі сплять на землі або в низькій рослинності.

У період розмноження самці співають характерні трелі, сидячи на гілках дерев або чагарників. Самки будують гнізда на землі, використовуючи суху траву та листя. У кладці зазвичай від 4 до 6 яєць.

Харчування

Раціон щевриків польових переважно складається з безхребетних, таких як комахи, павуки та черв'яки. У зимовий період можуть споживати насіння та ягоди.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Розповсюдження в Україні

В Україні щеврик польовий є гніздовим перелітним птахом. На гніздування прилітає наприкінці квітня – на початку травня. Відлітає на зимівлю у вересні – на початку жовтня. Гніздиться на відкритих ділянках у степовій та лісостеповій зонах. На півночі та заході країни зустрічається рідко, переважно під час міграцій.

Загрози та охорона

Чисельність щеврика польового в Україні скорочується. Основними чинниками, що впливають на його популяцію, є втрата природних місць існування, інтенсифікація сільськогосподарського виробництва та використання пестицидів.

Цей вид охороняється Бернською та Боннською конвенціями. В Україні також внесено до Червоної книги.

Щеврик польовий – це унікальний вид птахів, який є невід'ємною частиною української фауни. Збереження його популяцій є важливим завданням, яке потребує уваги природоохоронних організацій та широкої громадськості.

Питання, що часто задаються

  • Які розміри щеврика польового? Довжина тіла становить 16-18 см, розмах крил – 28-33 см.
  • Де гніздиться щеврик польовий? У степовій та лісостеповій зонах України.
  • Чим харчується щеврик польовий? Безхребетними (комахами, павуками, черв'яками), а взимку також насінням та ягодами.
  • Чи є щеврик польовий мігруючим птахом? Так, він перелітний птах.
  • Чому чисельність щеврика польового скорочується? Втрата природних місць існування, інтенсифікація сільського господарства та використання пестицидів.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".