https://reporter.zp.ua

ЯКА СУМА ПІДПАДАЄ ПІД ФІНМОНІТОРИНГ 2023?

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Фінмоніторинг 2023 — один з найважливіших елементів фінансової системи, оскільки його метою є контроль фінансових операцій, що здійснюються в країні. Український закон встановлює певну суму, яка підпадає під фінмоніторинг, і важливо мати зрозуміння про це заздалегідь. В цій статті ми розглянемо яку саме суму встановлено для фінмоніторингу на 2023 рік.

Що таке фінмоніторинг?

Фінансовий моніторинг, або фінмоніторинг, є процедурою контролю за фінансовими операціями з метою запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, що одержані злочинним шляхом, а також фінансуванню тероризму. Українським законодавством встановлено, які суми підпадають під фінмоніторинг.

Під яку суму підпадає фінмоніторинг?

Відповідно до Закону України “Про фінансовий моніторинг та боротьбу з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом” під фінансовий моніторинг підпадають операції з грошовими коштами або іншим майном, сума яких перевищує 150 тисяч гривень. Таким чином, будь-які фінансові операції, які перебувають у межах цієї суми, підлягають контролю.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Специфічні випадки

У деяких випадках, незалежно від їх суми, фінансові операції автоматично підпадають під фінмоніторинг. Наприклад, операції з клієнтами, які згідно з Переліком пов’язаних осіб, затвердженим Національним банком України, визнані пов’язаними та/або ризиковими. Також під фінансовий моніторинг підпадають операції, що ініційовані та/або здійснюються особами, пов’язаними з терористичними організаціями.

Висновок

Як бачимо, сума, яка підпадає під фінмоніторинг на 2023 рік встановлена рівною 150 тисячам гривень. Це означає, що будь-які фінансові операції з більшою сумою будуть підлягати обов’язковому контролю. Однак, слід також звернути увагу на специфічні випадки, коли операції автоматично підпадають під фінмоніторинг, незалежно від їх суми.

Часто задавані запитання

  1. Чи може сума під фінмоніторинг змінюватися з часом?
  2. Що робити, якщо моя фінансова операція підпала під фінмоніторинг?
  3. Яким чином фінмоніторинг контролює фінансові операції?
  4. Як відбувається звітність за фінмоніторингом?
  5. Які наслідки можуть виникнути в разі порушення вимог фінмоніторингу?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 01 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".