ЯК УТВОРЮЄТЬСЯ PAST SIM?
Редактор: Михайло МельникВсім, хто навчався української мови в школі, відомо, що наша мова має чотири часові форми: минулий, теперішній, майбутній і сполучниковий. Сьогодні ми розглянемо одну з цих форм – минулий час, а точніше, як утворюється минулий час за допомогою дієслова “бути” та другого дієслова у Past SIM.
Минулий час в українській мові
Минулий час в українській мові використовується для позначення дій, які відбулися в минулому. Для утворення минулого часу використовується дієслово “бути” у потрібній особовій формі та друге дієслово в формі Past SIM.
Утворення Past SIM
Для утворення Past SIM треба додати до дієслова особу, число та закінчення, відповідні формі минулого часу. Наприклад, для дієслова “читати” потрібно додати закінчення “-в” (я), “-ла” (ти), “-в” (він/вона/воно), “-ли” (ми), “-ли” (ви), “-ли” (вони). Отже, у Past SIM форма дієслова “читати” буде: “читав”, “читала”, “читало”, “читали”, “читали”, “читали”.
Правильні та неправильні дієслова
Слід зазначити, що українські дієслова поділяються на правильні та неправильні. Правильні дієслова утворюють Past SIM за зазначеною вище схемою, додаючи потрібні закінчення. Наприклад, дієслово “писати” у Past SIM формі матиме вигляд: “писав”, “писала”, “писало”, “писали”, “писали”, “писали”.
Неправильні дієслова мають неправильні форми Past SIM, які треба запам’ятати. Наприклад, дієслово “бути” у Past SIM формі матиме вигляд: “був”, “була”, “було”, “були”, “були”, “були”. Інші неправильні дієслова мають свої власні форми, які треба запам’ятати та використовувати відповідно до особи, числа та часу.
Застосування Past SIM
За допомогою Past SIM ми можемо розповідати про минулі дії, події та стани. Наприклад:
- Вчора він грали у футбол.
- Мама пекла пиріг.
- Ми читали цікаву книгу.
- Учні готувалися до контрольної роботи.
- Вони малювали красиві малюнки.
Висновок
Минулий час української мови утворюється за допомогою дієслова “бути” та другого дієслова в формі Past SIM. Варто запам’ятати правильні та неправильні форми Past SIM для різних дієслів і використовувати їх у відповідності до особи, числа та часу. Застосування Past SIM дозволяє розповідати про минулі події та дії в українській мові.
5 запитань, що часто задаються по темі статті:
- Як утворюється Past SIM в українській мові?
- Які є правильні та неправильні дієслова в Past SIM?
- Які є особи та числа у Past SIM?
- Для чого використовується минулий час в українській мові?
- Які є приклади вживання Past SIM?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень