Види вуликів для бджіл
Редактор: Михайло Мельникбджільництво – найдавніший промисел. сучасний бджоляр має можливість вибрати вулик до смаку, тому що у бджільництві використовується багато різновидів вуликів. різняться вони за конструкцією, функціональністю, матеріалами і розміром. вибрати хороший вулик – значить вбезпечити проживання бджіл. якісні вулики, а також все необхідне для бджільництва можна купити в магазині www.medoprom.com.ua.
класифікації вуликів
вулики поділяють на розбірні та нерозбірні. з нерозбірними дуже не зручно працювати, тому вони майже не використовуються бджолярами. найбільш популярні вулики, які мають розбірну конструкцію. бджолиний будиночок вміщує декілька рамок з сотами. вулики рамкові поділяються на горизонтальні і вертикальні, та мають декілька модифікацій, які відрізняються характерними особливостями.
вулик альпійський
багатокорпусний бджолиний будиночок, це свого роду відтворення природнього середовища проживання бджіл. особливість конструкції – компактність. у вулику відсутні перегородки і отвори для вентиляції. повітря проходить через льоток, який знаходиться на корпусі внизу.
конструкція рута
вулик дає можливість утримати одразу кілька сімей, що спрощує догляд. складається будиночок з шести корпусів, в кожному розташовується по десять рамок. данні конструкції не підходять для холодного клімату, використовують їх тільки в теплих кліматичних зонах.
вулик дадановский
класичний вулик виготовляється з ялинових дощок. приваблює бджолярів простою конструкцією. бджолине житло вміщує дванадцять рамок. передбачена надбудова – магазин з полурамками або іще один корпус. взимку бджолина сім’я знаходиться у гніздовому відсіку. з приходом тепла підставляють для бджіл другий корпус або магазин.
касетний вулик
в такому вулику бджоли мають можливість самостійно підтримувати мікроклімат житла. касетна конструкція обов’язково має бути виготовлена з натурального матеріалу. всі деталі для міцності просочують воском. у такому середовищі бджолина сім’я менше схильна до різних захворювань.
український лежак
для початкових бджолярів це відмінний варіант. їх легкість обслуговування дає можливість освоїти ключові навички бджільництва. зустрічаються моделі в основному на двадцять рамок. утеплені боковини допомагають бджолам прекрасно перезимувати.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень