https://reporter.zp.ua

Воронець-Монтвід Катерина Дмитрівна

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Катерина Дмитрівна Воронець-Монтвід (уроджена Монтвіді) народилася у 1883 році в Харкові. Її батько, Дмитро Монтвіді, був видатним українським співаком і педагогом, який викладав у Харківському музичному училищі. Мати, Юлія Монтвіді, була відомою концертною піаністкою.

Катерина Монтвід з самого дитинства виявляла яскравий музичний талант. Вона навчалась грі на фортепіано у своєї матері, а вокальним співом почала займатися під керівництвом батька. У 1903 році вона вступила до Петербурзької консерваторії, де навчалася у видатного педагога Марії Славиної.

Вокальна кар'єра

Після закінчення консерваторії в 1908 році Катерина Воронець-Монтвід розпочала блискучу кар'єру оперної співачки. Вона дебютувала на сцені Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі у партії Леонори в опері "Трубадур" Джузеппе Верді. Її виступ справив фурор, і незабаром вона стала однією з провідних солісток театру.

Репертуар співачки включав широкий спектр оперних партій. Вона блискуче виконувала ролі Тетяни в "Євгенії Онєгіні" Петра Чайковського, Лізи в "Піковій дамі" Чайковського, Маргарити у "Фаусті" Шарля Гуно та багато інших. Воронець-Монтвід славилася своїм потужним і красивим голосом, винятковою музичністю та драматичним талантом.

Концертна діяльність

Крім оперної діяльності, Катерина Воронець-Монтвід активно виступала в концертах. Вона виконувала широкий спектр сольних творів, включаючи арії, романси та народні пісні. Її концерти користувалися великою популярністю серед публіки.

Воронець-Монтвід також була відомою активісткою української музичної культури. Вона часто виступала з концертами в Україні, виконуючи твори українських композиторів. Вона також була членом Українського музичного товариства в Санкт-Петербурзі.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Вимушена еміграція

Після більшовицького перевороту в 1917 році Воронець-Монтвід разом з багатьма іншими артистами змушена була емігрувати з росії. Вона оселилася у Німеччині, де продовжила свою творчу діяльність.

У Німеччині співачка виступала на сценах оперних театрів Веймара, Гамбурга та Берліна. Вона також активно займалася концертною діяльністю, виконуючи твори українських, російських та західноєвропейських композиторів.

Останні роки життя

В останні роки життя Катерина Воронець-Монтвід присвятила себе викладацькій діяльності. Вона викладала вокал у Музичній академії імені Ференца Ліста в Веймарі. Серед її учнів було багато талановитих співаків, які згодом стали відомими оперними артистами.

Катерина Дмитрівна Воронець-Монтвід померла в Німеччині в 1955 році.

Катерина Дмитрівна Воронець-Монтвід була однією з найвидатніших українських оперних співачок. Її потужний голос, драматичний талант і непохитна любов до музики принесли їй всесвітнє визнання. Незважаючи на вимушену еміграцію, вона продовжила активно популяризувати українську музичну культуру.

Часто задаються питання (FAQ)

 • Де народилася Катерина Воронець-Монтвід?
  • У Харкові, Україна.
 • У якому році вона розпочала свою оперну кар'єру?
 • Яку партію вона співала на своєму дебюті?
  • Леонора в опері "Трубадур" Джузеппе Верді.
 • Де вона виступала після еміграції з росії?
  • У Німеччині.
 • Чим займалася Катерина Воронець-Монтвід в останні роки свого життя?
  • Викладала вокал у Музичній академії імені Ференца Ліста в Веймарі.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".