https://reporter.zp.ua

Вижняни

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Вижняни: Історичний Екскурс

Географічне Розташування

Вижняни – мальовниче село, розташоване на заході Львівської області, в Глинянській міській громаді Львівського району. Село знаходиться у південній частині Радехівського району, на висоті 310 метрів над рівнем моря.

Історична Довідка

Перша письмова згадка про Вижняни датується 1471 роком. Назва села походить від старослов'янського слова "виж", яке означає "височина". Точна етимологія другої частини назви – "ляни" – є невизначеною.

У 14-15 століттях Вижняни належали до складу Галицько-Волинського князівства. У 14 столітті село було власністю шляхетського роду Радехівських. Пізніше, у 16-17 століттях, Вижняни перейшли у власність родини Сенявських.

У 17 столітті село зазнало значних руйнувань під час численних набігів татар. Пізніше, у 18 столітті, Вижняни були резиденцією роду Стецьких, які збудували тут дерев'яний палац. У 19 столітті село перейшло у власність родини Потоцьких.

Архітектурні Пам'ятки

Церква Святої Параскеви – дерев'яна церква, збудована у 1833 році. Церква є чудовим прикладом галицької народної архітектури. Вона має трибанну конструкцію та прикрашена різноманітними різьбленими елементами.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Будинок Священика – дерев'яна будівля, збудована у 19 столітті. Будинок був первісно резиденцією місцевого священика. Зараз у будинку знаходиться сільська бібліотека.

Сучасний Стан Села

Сьогодні Вижняни – невелике село з населенням близько 333 осіб. Основними заняттями місцевого населення є сільське господарство та праця у приватному секторі.

У селі є школа, дитячий садок, клуб та бібліотека. Також у Вижнянах діє Громадська організація "Вижняни", яка займається розвитком села та збереженням його культурної спадщини.

Вижняни – давнє та мальовниче село на заході України, з багатою історією та культурною спадщиною. Від архітектурних пам'яток до сучасного життя, Вижняни пропонують унікальну можливість познайомитися з багатим минулим та сьогоденням українського села.

Запитання, що Часто Задаються

  1. Яке походження назви села Вижняни?
  2. Які архітектурні пам'ятки є у селі Вижняни?
  3. Яке населення села Вижняни на сьогоднішній день?
  4. Які основні заняття місцевого населення Вижнян?
  5. Які організації діють у селі Вижняни сьогодні?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".