https://reporter.zp.ua

Вільнянка (Запорізький район)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Вільнянка: Інформаційна Довідка

Загальна Інформація

Вільнянка — село в Україні, яке входить до складу Вільнянської міської громади Запорізького району Запорізької області. З 2020 року органом місцевого самоврядування є Любимівська сільська рада. Село розташоване на березі річки Вільнянки, за 20 кілометрів на північний схід від міста Вільнянськ.

Історія

Вільнянка виникла наприкінці XIX століття під назвою Кривобокове. У 1898 році тут з'явилося 25 господарств, жителі яких займалися землеробством і скотарством. У 1925 році село було перейменовано на Щорсове на честь командира Першої Кінної армії Миколи Щорса. У 1946 році село отримало сучасну назву Вільнянка.

Характеристика

Згідно з даними на 1 січня 2007 року, в селі проживало 69 осіб. Вільнянка налічує 28 дворів, має сільський клуб, бібліотеку та фельдшерсько-акушерський пункт. Також у селі є пам'ятник загиблим воїнам у Другій світовій війні.

Інфраструктура

Вільнянка має розвинену транспортну інфраструктуру. Через село проходить автодорога місцевого значення Запоріжжя — Вільнянськ. Регулярне автобусне сполучення пов'язує село з Вільнянськом та Запоріжжям.

Економіка

Основною галуззю економіки Вільнянки є сільське господарство. У селі діє кілька фермерських господарств, які займаються вирощуванням зернових культур, соняшнику та інших сільськогосподарських продуктів. Також у селі є невеликі приватні підприємства та магазини.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Соціальна Сфера

У Вільнянці діє загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, до якої також відвідують діти з сусідніх сіл. У селі є дитячий садок, будинок культури та бібліотека. Медичне обслуговування населення забезпечує фельдшерсько-акушерський пункт.

Культура

У Вільнянці проводяться різноманітні культурні та спортивні заходи. У будинку культури регулярно відбуваються концерти, вистави та тематичні вечори. У селі є футбольне поле та волейбольний майданчик, де займаються місцеві спортивні команди.

Вільнянка — невелике село в Запорізькій області, яке зберігає свою історичну та культурну спадщину. Село має розвинену інфраструктуру, стабільну економіку та насичену соціальну сферу. Жителі Вільнянки пишаються своїм краєм та дбають про його майбутнє.

Часто Задані Питання

 • Де розташована Вільнянка?
  • Вільнянка розташована в Запорізькому районі Запорізької області України.
 • Звідки походить назва села?
  • Спочатку село називалося Кривобокове, а в 1946 році було перейменовано на Вільнянку.
 • Яке населення села?
  • Станом на 1 січня 2007 року в селі проживало 69 осіб.
 • Чим займається населення Вільнянки?
  • Основною галуззю економіки села є сільське господарство.
 • Які соціальні об'єкти є в селі?
  • У Вільнянці є школа, дитячий садок, будинок культури, бібліотека та фельдшерсько-акушерський пункт.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".