https://reporter.zp.ua

Вільгельм IV Оранський

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Коротка біографія

Вільгельм IV Оранський (нідерл. Willem IV van Oranje-Nassau) народився 1 вересня 1711 року в Гаазі. Він був четвертим і останнім сином штатгальтера Йоганна Віллема Фрізо Оранського та Марії Луїзи фон Гессен-Кассель. Вільгельм помер 22 жовтня 1751 року в Гаазі, не залишивши нащадків.

Кар'єра та внесок

Після смерті свого старшого брата Генріха Фріза в 1702 році Вільгельм IV успадкував титул принца Оранського. У 1734 році він був призначений головнокомандувачем голландської армії під час Війни за польську спадщину.

У 1747 році після смерті статгальтера Вільгельма IV було призначено 1-м генеральним штатгальтером Республіки Сполучених Провінцій. Ця посада надала йому значні повноваження, включаючи командування армією, контроль над зовнішньою політикою та призначення на високі посади в державі.

Правління Вільгельма IV було відзначене внутрішнім спокоєм і процвітанням. Він сприяв розвитку торгівлі та промисловості, а також запровадив ряд економічних реформ. Також він був відомий своїм покровительством мистецтву та науці.

Роль у голландській політиці

Як генеральний штатгальтер, Вільгельм IV зіграв важливу роль у голландській політиці. Він був рішучим прихильником Республіки Сполучених Провінцій і її республіканських ідеалів. Він також був затятим противником оранжистської партії, яка прагнула зміцнити владу штатгальтера.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Вільгельм IV ревно захищав голландські інтереси за кордоном. Він був ключовою фігурою в дипломатичних переговорах, які призвели до Аахенського миру в 1748 році, який поклав край Війні за австрійську спадщину.

Смерть і наслідки

Вільгельм IV помер 22 жовтня 1751 року в Гаазі, не залишивши нащадків. Його смерть стала серйозним ударом для оранжистської партії, і Республіка Сполучених Провінцій вступила в період політичної нестабільності.

Після смерті Вільгельма IV було відновлено посаду статгальтера, але її займали різні особи з обмеженими повноваженнями. Оранжистська партія не змогла відновити колишню владу до 1795 року, коли Вільгельм V Оранський став штатгальтером під французькою окупацією.

Вільгельм IV Оранський був впливовим діячем в історії Республіки Сполучених Провінцій. Як 1-й генеральний штатгальтер він сприяв внутрішньому процвітанню країни та відіграв важливу роль у голландській політиці та дипломатії. Його смерть створила політичну нестабільність, яка тривала до кінця 18 століття.

Часті запитання

  1. Які були основні досягнення Вільгельма IV Оранського як генерального штатгальтера?
  2. Яку роль він зіграв у Війні за польську спадщину та Війні за австрійську спадщину?
  3. Чому Вільгельм IV був противником оранжистської партії?
  4. Які наслідки були внаслідок смерті Вільгельма IV Оранського?
  5. Де був похований Вільгельм IV Оранський?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 20 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".