https://reporter.zp.ua

Війське

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Війське – мальовниче лемківське село на берегах Сяну

Історія

Війське – це історичне лемківське село, яке бере свій початок ще в XV столітті. Вперше згадується в письмових джерелах у 1483 році як "Войско". Згідно з переказами, назва села походить від слова "військо", оскільки в цьому районі раніше перебували військові гарнізони.

Упродовж століть Війське входило до складу різних держав, зокрема Польщі, Австро-Угорщини та останнім часом України. У 1947 році в результаті операції "Вісла" лемківське населення села було депортовано на західні та північні території Польщі.

Географія та природа

Війське розташоване в живописній долині річки Сян у південно-східній Польщі, в Підкарпатському воєводстві. Село оточене пагорбами та густими лісами, які створюють неповторні природні пейзажі. На території Війська протікає невелика річка Бужава, що є притокою Сяну.

Населення

За даними на 2011 рік, населення Війська становило 379 осіб. Ця кількість залишається стабільною протягом останніх років. Більшість мешканців села – поляки, але в минулому тут проживала значна лемківська громада.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Пам'ятки архітектури

У Війську збереглося кілька архітектурних пам'яток, які приваблюють туристів. Найвідомішою з них є дерев'яна церква Вознесіння Господнього, побудована в середині XVIII століття. Церква належить до зразків лемківської дерев'яної архітектури і з 2013 року входить до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Іншим визначним архітектурним об'єктом села є палац Красінських, який звели в середині XIX століття у неоготичному стилі. Згодом палац перебудували і зробили його більш сучасним. Сьогодні в ньому знаходиться готель та ресторан.

Туризм

Війське – популярне місце відпочинку для туристів, які бажають познайомитися з історією та культурою лемківського регіону. Окрім архітектурних пам'яток, село приваблює також природними ландшафтами, які ідеально підходять для піших та велосипедних прогулянок.

Війське – це чарівне лемківське село, яке пропонує унікальне поєднання історії, культури та природної краси. Збережені дерев'яні церкви, палац Красінських та мальовничі околиці роблять Війське привабливим місцем для відвідувачів.

Запитання, що часто задаються:

  1. Яке населення села Війське?
  2. Коли була побудована церква Вознесіння Господнього?
  3. У якому воєводстві розташоване село Війське?
  4. Яка річка протікає через село Війське?
  5. Яким чином Війське потрапило до складу Польщі?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".