В ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ ПСИХОЛОГОМ ТА ПСИХОТЕРАПЕВТОМ
Поринути в море психологічних послуг може бути дещо заплутаним завданням. Здавалося б, перевагою сучасного світу є широкий вибір фахівців, але і сама різноманітність може змутити психологічний спокій.
Психолог замість доктора?
Чи абсолютно нормальним є звернення до психолога? Чи не треба зіткнутися з важкими проблемами, шановні? Яка ж то різниця між психологом та психотерапевтом?
Психолог: розшифруює та допомагає розібратися
Психолог – це фахівець, який вивчає людську психіку та поведінку. Він пропонує послуги допомоги в розумінні себе, в діагностиці та проблемах в галузі емоційного та психічного благополуччя. Він допомагає клієнтам встановити зв’язок між тим, як вони себе почувають, та їхніми діями та реакціями на оточуючий світ.Психолог розшифровує думки, почуття і поведінку клієнта, надаючи нову перспективу йому для розвитку.
Психотерапевт: проводить сеанси лікування
З іншого боку, психотерапевт – це фахівець, який спеціалізується на лікуванні психічних та емоційних проблем. Він здійснює регулярні сеанси лікування, щоб допомогти клієнтові змінити негативні установки та відношення до себе, інших людей і самих життєвих обставин. Психотерапевт працює з клиентнетом один на один, в парі або в групі, надаючи інструменти для простору росту із даних проблем.
Узагальнено, але різниця відчутна
Хоча психологам і психотерапевтам доводиться працювати з схожими запитами своїх клієнтів, в їхніх ролях є певна розбіжність.
1. Освіта та кваліфікація
Щоб стати психологом, треба отримати спеціальну освіту – бакалавра, магістра (або вище) в психології, психологічних науках чи суміжних галузях. У свою чергу, психотерапевт повинен пройти додаткову післядипломну підготовку за спеціальністю психотерапія. Це означає, що психотерапевти мають більше глибоких знань і навичок в області психотерапії, ніж психологи.
2. Час тривалості сеансів
Психологи, як правило, проводять одну-дві години на спілкування з клієнтом, щоб надати допомогу, піклування та консультації. У психотерапії сеанси можуть тривати значно довше, частіше або обидва. Психотерапевт акцентує більше на необхідності підтримки і відновлення психічного здоров’я.
3. Акцент в терапії
Психолог зазвичай йде по шляху освіти, консультує і направляє встановлення цілей, емоційний розвиток, самопізнання, впокора себе та розширення ресурсного потенціалу. Психотерапевт в той час зосереджується на підтримці та лікуванні, зміні неконструктивних концепцій світу, інтеракції з іншими людьми й самими обставинами.
Виявлення психолога та психотерапевта
Зацікавленість стає першою ознакою у пошуку психолога або психотерапевта. Якщо намагаєтеся зрозуміти себе, вчитися більш ефективно спілкуватися, прокачувати навички управління емоціями, запобігати стресам – звернення до психолога буде більш пріоритетним. Якщо вам потрібна підтримка в складних чи навіть кризових ситуаціях, небезпечними для вашого психічного здоров’я моментами – на допомогу прийдуть психотерапевти.
Висновок
За всім вищезазначеним, визнати, що є різниця між психологом та психотерапевтом, нескладно. Виходячи зі своїх потреб, ви можете знайти відповідну особу для спілкування, підтримки та лікування у своєму шляху до психологічного благополуччя.
5 питань, що часто задають по темі:
1. Коли саме потрібно звернутися до психолога або психотерапевта?
2. Які питання можна вирішити з психологом?
3. Які питання можна вирішити з психотерапевтом?
4. Що робити, якщо не знаєш, до якого фахівця звертатися?
5. Чи можливо консультуватися з психологом чи психотерапевтом онлайн?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень