https://reporter.zp.ua

Студенянська сільська громада

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальні відомості

Студенянська сільська територіальна громада – адміністративно-територіальна одиниця в Україні, розташована в Тульчинському районі Вінницької області. До складу громади входить 11 населених пунктів: село Студена (центр громади), села Василівка, Воробіївка, Грабарівка, Копіївка, Кукули, Лука-Мелешківська, Мазурівка, Паліївка, Писарівка та Шляхова.

Фізико-географічне положення

Громада знаходиться на Подільській височині, у середній течії річки Мурафа. Рельєф місцевості переважно горбистий, з ярами та балками. Ґрунти переважно чорноземні, є також сіроземи та буроземні ґрунти.

Клімат

Клімат помірно континентальний зі спекотним літом та відносно м'якою зимою. Середня температура січня становить -5,5 °C, а липня – +19,5 °C. Опадів випадає близько 500 мм на рік.

Населення

Станом на 2023 рік населення Студенянської громади становить 3 880 осіб. Основну частину населення складають українці. Етнічний склад громади також представлений росіянами, білорусами та молдаванами.

Історія

Територія громади була заселена ще в епоху бронзи. Перші письмові згадки про села, що входять до складу громади, відносяться до XVI століття. У XVIII-XIX століттях територія громади входила до складу Брацлавського воєводства Речі Посполитої. Після другого поділу Речі Посполитої в 1793 році територія увійшла до складу Російської імперії.

У XX столітті територія громади була частиною СРСР. У 1991 році Україна здобула незалежність і територія громади стала її частиною. У 2016 році в рамках децентралізації влади була створена Студенянська сільська територіальна громада.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Економіка

Основу економіки громади становить сільське господарство. Тут вирощують зернові культури (пшениця, ячмінь, кукурудза), технічні культури (соняшник, ріпак), цукрові буряки та овочі. Також розвинені молочне та м'ясне тваринництво.

У громаді діють кілька промислових підприємств: ТОВ "Агропродукт", ТОВ "Студентська птахоферма", ТОВ "Студенянка".

Соціальна сфера

У громаді є 6 загальноосвітніх шкіл, 2 дошкільних навчальних заклади, сільський будинок культури, сільська бібліотека, амбулаторія та станція швидкої медичної допомоги.

Туризм

На території громади є декілька пам'яток архітектури та історії, які можуть бути цікавими для туристів. Серед них:

 • Студенянський замок (XVIII століття)
 • Церква Різдва Богородиці (XIX століття)
 • Свято-Троїцький храм (XIX століття)

Студенянська сільська територіальна громада – це мальовниче місце з багатою історією та культурою. Тут розвинені сільське господарство, промисловість та соціальна сфера. Громада має потенціал для розвитку туризму.

Часто задаються питання

 1. Які села входять до складу Студенянської сільської територіальної громади?
 2. На якій річці розташована громада?
 3. Яке основне заняття населення громади?
 4. Які пам'ятки архітектури є на території громади?
 5. Хто є головою Студенянської сільської територіальної громади?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

1 коментар для “Студенянська сільська громада”

 1. Ольга

  Лука-Мелешківська не належить до Студенянської територіальної громади. Село Лука-Мелешківська належить до Лука-Мелешківської територіальної громади Вінницького району. Може ви і з іншими населеними пунктами помилилися?

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".