https://reporter.zp.ua

Скандал навколо тиску Трампа на Україну

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Український скандал — скандал навколо дій президента США Дональда Трампа, спрямованих на схиляння української влади до співпраці з метою очорнення кандидата на посаду президента на виборах 2020 року від Демократичної партії Джо Байдена і підтримуючи позицію Трампа щодо скандалу щодо втручання росії в американські президентські вибори 2016 року.

Історія

У серпні 2019 року інформатор розвідувального співтовариства подав скаргу, в якій стверджував, що Трамп використав свою посаду, щоб чинити тиск на Україну з метою розслідування Байдена та його сина Гантера Байдена. Скаргу було передано до Конгресу, і 24 вересня 2019 року Палата представників США розпочала розслідування щодо імпічменту Трампа.

Під час розслідування було встановлено, що Трамп та його адміністрація кілька разів чинили тиск на українських посадовців, щоб вони оголосили про розслідування діяльності Байденів. Серед іншого, Трамп заблокував перерахування Україні $400 млн, поки президент України Володимир Зеленський не погодиться з ним співпрацювати.

Наслідки

Розслідування щодо імпічменту Трампа завершилося в грудні 2019 року, і Палата представників звинуватила його у зловживанні владою та перешкоджанні правосуддю. Однак Сенат виправдав Трампа по обох звинуваченнях у лютому 2020 року.

Український скандал завдав значної шкоди репутації Трампа і став темою багатьох дебатів та розслідувань. Це також призвело до втрати довіри до українського уряду.

Основні події

 • Серпень 2019: Інформатор розвідувального співтовариства подає скаргу, в якій стверджує, що Трамп чинив тиск на Україну.
 • 24 вересня 2019: Палата представників США розпочинає розслідування щодо імпічменту Трампа.
 • Грудень 2019: Палата представників звинувачує Трампа у зловживанні владою та перешкоджанні правосуддю.
 • Лютий 2020: Сенат виправдовує Трампа по обох звинуваченнях.

Наслідки скандалу

Український скандал мав низку далекосяжних наслідків:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

 • Затьмарив репутацію Трампа та став темою багаторічних дебатів та розслідувань.
 • Втрата довіри до українського уряду: скандал показав, що Україна вразлива до зовнішнього впливу і що її лідери можуть бути скомпрометовані.
 • Посилення політичної поляризації в США: скандал ще більше розділив країну за політичними і партійними лініями.
 • Зниження довіри до американської системи стримувань і противаг: скандал виявив, що президент США міг використати свою посаду для власної вигоди та що його владу можна обмежити лише в тому випадку, якщо Конгрес готовий його усунути.

Питання, що часто задаються

 • У чому полягав Український скандал?
  Скандал навколо дій президента США Дональда Трампа, спрямованих на схиляння української влади до співпраці з метою очорнення кандидата на посаду президента на виборах 2020 року від Демократичної партії Джо Байдена і підтримуючи позицію Трампа щодо скандалу щодо втручання росії в американські президентські вибори 2016 року.
 • Що зробив Трамп?
  Трамп та його адміністрація кілька разів чинили тиск на українських посадовців, щоб вони оголосили про розслідування діяльності Байденів. Серед іншого, Трамп заблокував перерахування Україні $400 млн, поки президент України Володимир Зеленський не погодиться з ним співпрацювати.
 • Які були наслідки скандалу?
  Скандал завдав значної шкоди репутації Трампа, призвів до втрати довіри до українського уряду, посилив політичну поляризацію в США та знизив довіру до американської системи стримувань і противаг.
 • Чи був Трамп звинувачений в імпічменті?
  Так, Палата представників США звинуватила Трампа у зловживанні владою та перешкоджанні правосуддю в грудні 2019 року.
 • Чи був Трамп відсторонений від посади?
  Ні, Сенат виправдав Трампа по обох звинуваченнях у лютому 2020 року.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".