https://reporter.zp.ua

Шреєр-Ткаченко Онисія Яківна

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Онисія Яківна Шреєр-Ткаченко народилася 11 січня 1905 року в селі Красноставці, Кам'янець-Подільського району Хмельницької області. Після закінчення школи ила до Київського музично-драматичного інституту імені М. Леонтовича, де навчалася фортепіано та музикознавству. У 1930 році з відзнакою закінчила інститут.

Музикознавча діяльність

Після закінчення інституту Онисія Яківна розпочала свою музикознавчу діяльність. У 1930-1933 роках працювала завідувачем музичної бібліотеки та науковим співробітником Української державної консерваторії. У 1933-1938 роках перебувала в аспірантурі консерваторії. У 1947 році захистила кандидатську дисертацію на тему "Творчість М. Глінки в зв'язку з розвитком української музичної культури".

У 1945-1965 роках Шреєр-Ткаченко обіймала посаду завідувача секції української музики Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії імені М. Рильського Академії наук України.

Педагогічна діяльність

Паралельно з музикознавчою роботою Онисія Яківна вела активну педагогічну діяльність. У 1937-1941 роках викладала музично-теоретичні дисципліни в Київському училищі культури. У 1944-1966 роках була викладачем, доцентом, професором і завідувачем кафедри музичної етнографії Київської консерваторії.

Наукові праці

Основними напрямками наукових досліджень Шреєр-Ткаченко були українська музична фольклористика та історична музикологія. Її перу належать понад 150 наукових праць, зокрема:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

  • "Українська народна музика" (1963)
  • "Історико-теоретичні питання української народної музики" (1979)
  • "Етнографія і українське музикознавство" (1985)
  • "Українська народна пісня: проблеми жанру і стилю" (1987)

Публіцистичні праці

Онисія Яківна була також автором численних публіцистичних статей, присвячених проблемам української музичної культури та музичної освіти. Вона брала активну участь у роботі Радах з питань музичної культури при Міністерстві культури УРСР та Спілки композиторів України.

Нагороди та відзнаки

За свої наукові та педагогічні заслуги Онисія Яківна Шреєр-Ткаченко була нагороджена орденом "Знак Пошани" та медалями. У 1973 році їй було присвоєно звання "Заслужений діяч мистецтв України".

Онисія Яківна Шреєр-Ткаченко померла 16 жовтня 1985 року в Києві.

Онисія Яківна Шреєр-Ткаченко була видатним українським музикознавцем, педагогом і публіцистом. Її наукові праці зробили неоціненний внесок у розвиток української музичної фольклористики та історичної музикології. Вона також виховала цілу плеяду талановитих музикантів і музикознавців.

Часто задавані запитання

  1. Які були основні напрямки наукових досліджень Онисії Яківни Шреєр-Ткаченко?
  2. Де і коли Онисія Яківна отримала музичну освіту?
  3. Які публіцистичні праці написала Онисія Яківна?
  4. Які нагороди та відзнаки отримала Онисія Яківна Шреєр-Ткаченко?
  5. Коли і де померла Онисія Яківна Шреєр-Ткаченко?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 02 12 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".