https://reporter.zp.ua

Шоган Андрій Володимирович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Андрій Володимирович Шоган народився 21 липня 1982 року в місті Бердичів Житомирської області. Після закінчення школи вступив до Бердичівського колегіуму, де навчався на спеціальності "технічне обслуговування та ремонт літальних апаратів". У 2002 році був призваний на строкову службу до Збройних сил України. Після демобілізації працював за спеціальністю на авіаційному заводі.

Служба в ЗСУ

У 2014 році Андрій Шоган був мобілізований до 12-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ України. Спочатку служив бортовим авіаційним техніком вертолітної ланки. Згодом став командиром екіпажу вертольота Мі-8. У складі бригади брав участь у бойових діях на сході України, забезпечував повітряну підтримку сухопутних військ та евакуацію поранених.

Російсько-українська війна

З 24 лютого 2022 року Андрій Шоган брав активну участь у відбитті російського вторгнення в Україну. Здійснив понад 150 бойових вильотів, доставку особового складу, боєприпасів та гуманітарної допомоги в зони бойових дій, евакуацію поранених і цивільних.

Подвиг

2 березня 2022 року, під час бойового вильоту в районі міста Гостомель, вертоліт Шогана був підбитий російськими ППО. Попри отримані поранення, екіпажу вдалося здійснити вимушену посадку. Шоган особисто допоміг евакуювати поранених товаришів та зберіг життя екіпажу. Цей подвиг став одним з найвідоміших у російсько-українській війні.

Нагороди та відзнаки

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

За виняткову мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, указом Президента України від 10 березня 2022 року Андрію Шогану було присвоєно звання Героя України з врученням ордена "Золота Зірка". Також нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня та численними медалями.

Андрій Володимирович Шоган є прикладом справжнього українського героя, який відважно захищав свою країну у найскрутніші часи. Його подвиги надихають усіх українців та показують, що навіть у найтяжчій ситуації можна зберегти життя людей та перемогти ворога.

Поширені запитання

 • Який бойовий досвід у Андрія Шогана до повномасштабного вторгнення росії?
  Він брав участь у бойових діях на сході України з 2014 року, забезпечуючи повітряну підтримку сухопутних військ та евакуацію поранених.

 • За який подвиг Андрій Шоган отримав звання Героя України?
  За виняткову мужність і героїзм, проявлені під час бойового вильоту 2 березня 2022 року біля міста Гостомель, коли його вертоліт був підбитий, а він зумів здійснити вимушену посадку, евакуювати поранених товаришів та зберегти життя екіпажу.

 • Які нагороди та відзнаки має Андрій Шоган?
  Звання Героя України з врученням ордена "Золота Зірка", орден Богдана Хмельницького III ступеня та численні медалі.

 • Скільки бойових вильотів здійснив Андрій Шоган під час російсько-української війни?
  Понад 150.

 • Де служив Андрій Шоган до того, як потрапив до 12-ї бригади армійської авіації?
  Працював бортовим авіаційним техніком на авіаційному заводі.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".