https://reporter.zp.ua

Що треба знати, щоб здати тести ПДР?

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

правила дорожнього руху пдр

Тести ПДР (тести з права дорожнього руху) є обов’язковим етапом для отримання водійського посвідчення. Для успішної здачі тестів необхідно мати глибокі знання правил дорожнього руху, а також вміти застосовувати їх на практиці. У цій статті ми розглянемо основні аспекти, які необхідно знати, щоб успішно здати тести ПДР.

Правила дорожнього руху

Перш за все, необхідно вивчити правила дорожнього руху. Сайт Greenway – це ресурс де можна вчити ПДР онлайн. Правила регулюють поведінку водіїв та пішоходів на дорозі, а також встановлюють правила руху транспортних засобів. Правила дорожнього руху містяться у Правилах дорожнього руху України, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України.

Правила дорожнього руху поділяються на кілька розділів, кожен з яких регулює певну сферу дорожнього руху. Наприклад, розділ 1 містить загальні положення, розділ 2 регулює рух пішоходів, розділ 3 – рух велосипедистів, розділ 4 – рух мотоциклів, розділ 5 – рух автомобілів, розділ 6 – рух трамваїв, тролейбусів та автобусів, розділ 7 – рух поїздів та інших видів транспорту.

Особливу увагу слід звернути на знаки дорожнього руху. Вони повідомляють водіїв про небезпеку, обмеження швидкості, заборони, а також дають вказівки про напрямок руху. Знаки дорожнього руху поділяються на кілька груп, кожна з яких має свій колір, форму та значення.

Теоретична підготовка

Для успішної здачі тестів ПДР необхідно пройти теоретичну підготовку. Вона включає вивчення Правил дорожнього руху України, а також спеціальної літератури, яка допомагає глибше зрозуміти правила та їх застосування на практиці. Спробувати здати тест онлайн також можна на сайті green-way.com.ua.

Для теоретичної підготовки можна скористатися послугами автошколи, де проводять лекції та практичні заняття з Правил дорожнього руху. Також можна самостійно вивчати літературу та проходити тестові завдання на спеціалізованих сайтах.

Під час теоретичної підготовки необхідно звернути увагу на такі аспекти, як:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

 • види водійських посвідчень та їх категорії;
 • вимоги до водіїв та транспортних засобів;
 • правила руху на перехрестях, кругових перехрестях, пішохідних переходах;
 • правила обгону, випередження та зустрічі;
 • правила паркування та зупинки;
 • правила руху в тунелях, на мостах, на залізничних переїздах;
 • правила поведінки у разі ДТП та аварій;
 • знаки дорожнього руху та їх значення;
 • правила транспортування вантажів та пасажирів.

Практична підготовка

Після проходження теоретичної підготовки необхідно пройти практичну підготовку. Вона включає навчання водінню автомобіля та практичні заняття з Правил дорожнього руху.

Під час практичної підготовки необхідно звернути увагу на такі аспекти, як:

 • навички водіння автомобіля (посадка за кермо, рух по прямій, повороти, розгін, гальмування, задній хід);
 • правила руху на дорозі (дотримання швидкості, дистанції, смуги руху, сигналів світлофора та знаків дорожнього руху);
 • правила паркування та зупинки (паралельне паркування, паркування під ухилом, зупинка на узбіччі);
 • правила обгону, випередження та зустрічі (обгін зліва, обгін справа, випередження пішоходів, велосипедистів, мотоциклів, автомобілів, тролейбусів, трамваїв);
 • правила руху в тунелях, на мостах, на залізничних переїздах;
 • правила поведінки у разі ДТП та аварій (дії водія при ДТП, надання першої допомоги, виклик евакуатора, страхової компанії, поліції).

Здача тестів ПДР

Після проходження теоретичної та практичної підготовки необхідно здати тести ПДР. Вони включають теоретичний тест та практичний тест.

Теоретичний тест складається з 20 питань, які вибираються випадковим чином з бази даних. Для успішної здачі тесту необхідно відповісти правильно на не менше 17 питань. Під час тесту дозволяється користуватися Правилами дорожнього руху України.

Практичний тест включає в себе демонстрацію навичок водіння автомобіля на спеціальному майданчику та на дорозі загального користування. Під час тесту оцінюється вміння водія керувати автомобілем, дотримуватися правил дорожнього руху та реагувати на дорожні ситуації.

Для успішної здачі практичного тесту необхідно набрати не менше 80 балів з 100 можливих. При цьому за кожне порушення правил дорожнього руху або невдалу дію водія знімаються бали.

Підсумки

Таким чином, для успішної здачі тестів ПДР необхідно мати глибокі знання Правил дорожнього руху України, а також вміти застосовувати їх на практиці. Для цього необхідно пройти теоретичну та практичну підготовку, а також успішно здати теоретичний та практичний тести.

Здавши тести ПДР, ви отримаєте водійське посвідчення, яке дасть вам право керувати автомобілем на дорогах загального користування. Пам’ятайте, що безпека на дорозі залежить не тільки від вас, але й від інших учасників дорожнього руху. Тому будьте уважними, дотримуйтеся правил дорожнього руху та будьте готові до непередбачених ситуацій.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 03 2024. Поданий під Суспільство і закони. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".