https://reporter.zp.ua

ЩО ТАКЕ CROSS-ORIGIN RESOURCE SHARING

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Що таке Cross-Origin Resource Sharing?

Cross-Origin Resource Sharing (CORS) – це механізм безпеки, який контролює, як веб-браузери дозволяють веб-сторінкам отримувати доступ до ресурсів з інших джерел. Завдяки CORS, ви зможете налаштувати, як ваша сторінка взаємодіє з ресурсами з інших доменів, піддоменів або портів. Це важливо для запобігання атакам XSS або CSRF та збереження безпеки вашого веб-додатку.

Як працює CORS?

Коли веб-сторінка намагається отримати доступ до ресурсу з іншого джерела (домену), веб-браузери застосовують політику безпеки Same-Origin. За замовчуванням, браузери забороняють JavaScript-коду з одного джерела доступ до ресурсів з інших джерел. Це називається Same-Origin Policy (SOP).

Але за допомогою CORS можна встановити дозвіл на доступ до ресурсів з іншого джерела. Для цього на сервері, який надає ресурс, потрібно налаштувати певні HTTP-заголовки відповіді. Для браузера це означає, що з сторони сервера є дозвіл на доступ до ресурсів і веб-сторінка може безпечно отримувати ці ресурси.

Головні HTTP-заголовки CORS:

  • Access-Control-Allow-Origin: Цей заголовок вказує браузеру, з якими джерелами розподілений та має бути доступний ресурс.
  • Access-Control-Allow-Methods: Цей заголовок визначає HTTP-методи, які можуть бути використані для доступу до ресурсу.
  • Access-Control-Allow-Headers: Цей заголовок вказує, які HTTP-заголовки можуть бути включені в запит до сервера.
  • Access-Control-Allow-Credentials: Цей заголовок вказує, чи дозволено передавати аутентифікаційні куки або уповноважуючі заголовки в запиті до ресурсу.
  • Access-Control-Max-Age: Цей заголовок вказує тривалість в секундах, протягом якої браузер може кешувати результати запитів до ресурсу, що має контролюватися.

Застосування CORS в практиці

При розробці веб-додатків, які отримують доступ до ресурсів з інших джерел, важливо врахувати політику CORS. Відсутність належного налаштування може призвести до помилок безпеки або нездатності отримати необхідні ресурси для вашого додатка.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

При створенні запиту до іншого джерела, було б добре перевірити, чи в джерело встановлено політику CORS і чи доступний ресурс. Багато серверних платформ, таких як Node.js або PHP, мають пакети або налаштування, які автоматично додають необхідні заголовки CORS до відповідей сервера.

При розробці веб-додатків з використанням AJAX-запитів, можна скористатися функціоналом бібліотек, таких як jQuery або Axios, які автоматично додають заголовки CORS до запитів.

Висновок

Cross-Origin Resource Sharing – це важливий механізм безпеки і вирішує проблему доступу до ресурсів з інших джерел в веб-додатках. Правильне налаштування CORS дозволяє безпечно обмінюватись ресурсами між різними доменами, забезпечуючи високий рівень безпеки і запобігаючи можливим атакам.

Питання, що часто задаються про Cross-Origin Resource Sharing:

  1. Які наслідки можуть бути, якщо не налаштувати CORS?
  2. Як можна налаштувати CORS на сервері?
  3. Як перевірити, чи джерело має налаштований CORS?
  4. Які HTTP-методи можна використовувати з CORS?
  5. Чи можна включити аутентифікацію з CORS?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 08 01 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".