https://reporter.zp.ua

Севастополь (броненосець)

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

«Севастополь» — ескадрений броненосець

Севастополь — ескадрений броненосець російського імператорського флоту, останній з серії з трьох броненосців типу «Полтава», побудованих наприкінці XIX століття для Балтійського флоту. Корабель порт-артурської ескадри (1901—1904).

Історія створення

Броненосці типу «Полтава» були розроблені Морським технічним комітетом у 1892 році як наступники броненосців типу «Петропавловськ». Вони мали бути більшими і краще озброєними, ніж їх попередники, а також мати більш високу швидкість.

Перший корабель серії, «Полтава», був закладений на Балтійському заводі в Санкт-Петербурзі в 1894 році. Другий корабель, «Севастополь», був закладений там же в 1895 році. Третій корабель, «Петропавловськ», був закладений на верфі Галерний острів в Кронштадті в 1896 році.

Всі три кораблі були спущені на воду в 1897 році. «Полтава» і «Севастополь» вступили в стрій в 1899 році, а «Петропавловськ» — в 1901 році.

Конструкція

Броненосці типу «Полтава» мали водотоннажність 13 350 тонн, довжину 125,2 метра, ширину 20,1 метра і осадку 8,5 метра. Вони були озброєні чотирма 305-мм гарматами в двох двогарматних баштах, дванадцятьма 152-мм гарматами в казематах і двадцятьма 75-мм гарматами. Також на кораблях були встановлені чотири 381-мм і вісім 47-мм торпедних апаратів.

Броненосці типу «Полтава» мали сталевий корпус і дерев'яну обшивку. Товщина броні пояса становила 229 мм, товщина броні палуби — 76 мм.

Служба

Всі три броненосці типу «Полтава» брали участь у російсько-японській війні 1904-1905 років. «Полтава» і «Севастополь» входили до складу порт-артурської ескадри, а «Петропавловськ» — до тихоокеанської ескадри.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

«Севастополь» потонув в Порт-Артурі 19 лютого 1904 року після того, як його підірвав Японський міноносець. Більшість членів екіпажу загинули.

«Петропавловськ» був підірваний міною і потонув в Порт-Артурі 31 березня 1904 року. Всі члени екіпажу загинули, включаючи командувача Тихоокеанською ескадрою адмірала С. О. Макарова.

«Полтава» була інтернована в Порт-Артурі після капітуляції міста. Після закінчення війни корабель був повернутий росії і в 1906 році повернувся на Балтійський флот.

У роки Першої світової війни «Полтава» входила до складу Балтійського флоту і брала участь у декількох боях з німецьким флотом.

У 1923 році «Полтава» була виключена зі складу флоту і розібрана на металобрухт.

Значення

Броненосці типу «Полтава» були першими російськими кораблями, що мали водотоннажність понад 10 000 тонн. Вони також були першими російськими кораблями, що були озброєні 305-мм гарматами.

Броненосці типу «Полтава» брали участь у декількох важливих морських битвах, включаючи битву при Цусімі. Вони внесли великий вклад у розвиток російського флоту і зіграли важливу роль в історії російсько-японської війни.

Висновок

Броненосці типу «Полтава» були одними з найпотужніших кораблів російського флоту в кінці XIX — початку XX століть. Вони внесли великий вклад у розвиток російського флоту і зіграли важливу роль в історії російсько-японської війни.

Питання, що часто задаються

  • Скільки броненосців типу «Полтава» було побудовано?
  • Коли броненосці типу «Полтава» були введені в стрій?
  • Де броненосці типу «Полтава» служили?
  • У яких боях брали участь броненосці типу «Полтава»?
  • Коли броненосці типу «Полтава» були виведені зі складу флоту?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".