https://reporter.zp.ua

Сервісні центри МВС презентують новий онлайн-сервіс для водіїв

Редактор: Михайло Мельник

Розвиток цифрових технологій є одним з пріоритетних завдань у сфері надання адміністративних послуг. Це сприяє покращенню якості обслуговування та доступності громадян до державного сервісу. 

Сервісні центри МВС постійно працюють над впровадженням інноваційних рішень для підвищення прозорості та доступності інформації. Відтак, на днях було презентовано онлайн-сервіс з перевірки протоколу обов’язкового технічного контролю (ОТК) транспортних засобів, які здійснюють вантажні, комерційні та громадські перевезення. Мова йде про автобуси, маршрутки, служби таксі, вантажівки тощо.

Онлайн-сервіс розміщений на офіційному веб-сайті Головного сервісного центру МВС у вкладці «Перевірка документів Documents cheking»  –  «Перевірка протоколу ОТК».  За допомогою цього сервісу здійснюється перевірка наявності та дійсності протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу за такими критеріями:

  • номерний знак транспортного засобу;
  • номер протоколу ОТК;
  • VIN код.

Правова підстава здійснення обов’язкового технічного контролю

Відповідно до статті 35 Закону України «Про дорожній рух», транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов’язковому технічному контролю.

Нагадаємо про періодичність проходження обов’язкового технічного контролю:

– для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку,  із строком експлуатації більше двох років — кожні два роки;

– для вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років — кожні два роки;

– для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації — щороку;

– для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації — двічі на рік.

Алгоритм дій при проходженні обов’язкового технічного контролю:

  1. Звернутись до одного з суб’єктів технічного контролю (перелік яких можна знайти на «Мапі суб’єктів ОТК» на офіційному веб-сайті Регіонального сервісного центру МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях)
  2. Надати необхідні документи
  3. Пройти перевірку технічного стану транспортного засобу
  4. Отримати Е-протокол.

 «Інформація про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, яка зазначена в протоколі перевірки технічного стану транспортного засобу чи акті невідповідності технічного стану транспортного засобу, разом з матеріалами фотофіксації процесу проведення ОТК заноситься суб’єктом ОТК до загальнодержавної бази даних про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів.» — зазначив заступник начальника РСЦ ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях Віктор Пищенюк.

Залишити коментар

Опубліковано на 27 03 2024. Поданий під Суспільство і закони. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".