https://reporter.zp.ua

Розорення Чорнух

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Розорення Чорнух — воєнна операція під час московсько-української війни

(1658) стало ключовим епізодом московсько-української війни 1658-1659 років. Це була масштабна воєнна операція, здійснена військами Московського царства восени 1658 року.

Передумови

Напруження між Україною та Москвою посилилося після смерті Богдана Хмельницького у 1657 році. Його син Юрій Хмельницький підписав Переяславські статті з росією, що обмежували автономію України. Це викликало невдоволення серед козаків і української старшини.

Влітку 1658 року гетьманом України було обрано Івана Виговського. Він прагнув розірвати зв'язки з росією і укласти союз з Польщею. Москва розцінила це як зраду і розпочала військові дії.

Воєнна операція

Восени 1658 року 60-тисячне російське військо під командуванням князя Григорія Ромодановського вторглося в Україну. Вони захопили Чернігів і рушили на південь, націлюючись на гетьманську столицю Чигирин.

Козацькі сили Івана Виговського не змогли зупинити просування росіян. 14 жовтня московські війська увійшли в Чорнухи, невелике місто на лівому березі Дніпра.

Пограбування та руйнування

Московське військо протягом восьми днів грабувало та руйнувало Чорнухи. Вони спалили майже всі будинки і православні церкви. Жителів міста масово вбивали або брали в полон.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

За свідченнями літописів, Чорнухи були "спустошені дощенту". Це спустошення стало символом жорстокості та беззаконня московських військ.

Наслідки

Розорення Чорнух мало далекосяжні наслідки для московсько-українських відносин. Воно підірвало довіру українців до росії та поглибило прірву між двома народами.

Операція також послабила позиції Івана Виговського. Він був змушений відмовитися від свого пропольського курсу і прийняти московське панування.

Розорення Чорнух стало переломним моментом у московсько-українській війні. Воно продемонструвало готовність Москви застосувати силу для придушення будь-яких проявів української незалежності.

Розорення Чорнух було жорстокою воєнною операцією Московського царства проти України. Вона призвела до масових руйнувань, страждань і загибелі мирного населення. Операція підірвала довіру українців до росії і стала початком тривалого періоду ворожнечі та напруженості між двома народами.

Питання, що часто задаються

  • Які були причини Розорення Чорнух?
  • Хто керував московськими військами?
  • Скільки часу тривало грабування Чорнух?
  • Які були наслідки Розорення Чорнух для московсько-українських відносин?
  • Яку роль зіграла операція в перебігу московсько-української війни?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".