https://reporter.zp.ua

Розділ Британської Індії

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Британської Індії: Утворення Пакистану та Індії

Історичне тло

Британська Індія була колоніальною територією, яка перебувала під пануванням Британської імперії. Після Другої світової війни в Індії посилився націоналістичний рух, який виступав за незалежність від Британської імперії.

Дві основні політичні партії в Індії мали різні погляди на майбутнє країни. Індійський національний конгрес, під керівництвом Махатми Ганді і Джавахарлала Неру, виступав за об'єднану Індію, в якій мирно співіснували б індуси і мусульмани. Мусульманська ліга, очолювана Мухаммедом Алі Джинною, вимагала створення окремого мусульманського держави, Пакистану.

Індії

Після тривалих переговорів британський уряд вирішив розділити Британську Індію на два домініони: Індійський Союз і Домініон Пакистан. відбувся 14 і 15 серпня 1947 року.

Територіальний розділ

Територія Британської Індії була розділена між двома домініонами за релігійною ознакою. Провінції з переважно мусульманським населенням, такі як Пенджаб, Белуджистан і Східний Бенгал, увійшли до складу Пакистану. Території з переважно індуїстським населенням, такі як Уттар-Прадеш, Мадх'я-Прадеш і Західний Бенгал, утворили Індійський Союз.

адміністрації та армії

також передбачав розподіл адміністрації та армії Британської Індії між двома домініонами. Службовці Імперської цивільної служби (Indian Civil Service) були поділені за релігійною ознакою. Армія Британської Індії була поділена між Індією і Пакистаном за пропорційним принципом.

Наслідки розділу

Британської Індії мав далекосяжні наслідки. Він призвів до масової міграції населення. Між Індією і Пакистаном відбувся обмін населенням, в результаті чого близько 15 мільйонів людей перемістилися зі своїх будинків.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

також призвів до релігійного насильства. За оцінками, до 2 мільйонів людей було вбито під час насильства, пов'язаного з розділом.

залишив глибокий слід в історії Індії і Пакистану. Він став причиною тривалої напруженості між двома країнами і призвів до виникнення територіальних спорів, зокрема у регіоні Кашміру.

Підзаголовки

  • Історичне тло
  • Індії
  • Територіальний розділ
  • адміністрації та армії
  • Наслідки розділу

Британської Індії був одним з найважливіших подій в історії Південної Азії. Він призвів до створення двох незалежних держав, Індії і Пакистану, і був пов'язаний з масовою міграцією населення і релігійним насильством. Наслідки розділу досі відчуваються в Індії і Пакистані, і він продовжує бути предметом політичних і історичних дебатів.

Часті запитання

  • Чому Британська Індія була розділена?
    Британська Індія була розділена внаслідок тиску з боку націоналістичних рухів, які вимагали незалежності від британського панування.
  • Які території увійшли до складу Пакистану та Індійського Союзу?
    До Пакистану увійшли території з переважно мусульманським населенням, такі як Пенджаб, Белуджистан і Східний Бенгал, а до Індійського Союзу увійшли території з переважно індуїстським населенням, такі як Уттар-Прадеш, Мадх'я-Прадеш і Західний Бенгал.
  • Які були наслідки розділу?
    Розділ призвів до масової міграції населення, релігійного насильства і тривалої напруженості між Індією і Пакистаном.
  • Чи триває напруженість між Індією і Пакистаном?
    Напруженість між Індією і Пакистаном все ще триває, особливо через територіальні спори.
  • Чи є якісь зусилля щодо вирішення наслідків розділу?
    У 2019 році уряди Індії і Пакистану запустили "Ініціативу Картапур" для відновлення паломницьких поїздок між двома країнами.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 11 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".