https://reporter.zp.ua

Російські соціалісти 1917-1920 років в Україні

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальноросійські соціалістичні партії під час Української революції 1917—1920 років

Українська революція 1917—1920 років стала одним з найважливіших моментів в історії України. Революція призвела до краху Російської імперії та створення незалежної Української Народної Республіки (УНР). У революції брали участь багато різних політичних сил, серед яких особливу роль відігравали загальноросійські соціалістичні партії — есери та меншовики. Існували також інші соціалістичні партії, але саме есери та меншовики були найбільш впливовими і мали найбільшу кількість прихильників.

Есери

Есери (Партія соціалістів-революціонерів) були однією з найбільших соціалістичних партій у Російській імперії. Програма есерів передбачала соціалізацію землі, надання автономії національним меншинам та встановлення демократичної республіки. Есери були активними учасниками революції 1905—1907 років та Лютневої революції 1917 року. Після Лютневої революції есери увійшли до складу Тимчасового уряду. Після Жовтневої революції есери виступили проти більшовиків та створили власний уряд в Уфі. У квітні 1918 року есери підписали Брестський мирний договір з Німеччиною та Австро-Угорщиною. Після цього есери були розгромлені більшовиками і змушені були перейти на нелегальне становище.

Меншовики

Меншовики (Російська соціал-демократична робітнича партія (меншовики)) були ще однією великою соціалістичної партією в Російській імперії. Програма меншовиків передбачала встановлення демократичної республіки, проведення соціальних реформ та розвиток капіталізму. Меншовики були менш радикальними, ніж есери, і не вимагали негайної соціалізації землі. Меншовики були активними учасниками революції 1905—1907 років та Лютневої революції 1917 року. Після Лютневої революції меншовики увійшли до складу Тимчасового уряду. Після Жовтневої революції меншовики виступили проти більшовиків та створили власний уряд в Самарі. В листопаді 1918 року меншовики були розгромлені більшовиками і змушені були перейти на нелегальне становище.

Вплив загальноросійських соціалістичних партій на перебіг Української революції

Загальноросійські соціалістичні партії мали великий вплив на перебіг Української революції. Есери та меншовики були представлені в Центральній Раді України, яка була створена в березні 1917 року. Есери та меншовики також брали участь у виборах до Установчих зборів України, які відбулися в січні 1918 року. Есери та меншовики були членами уряду УНР, який був створений після розгону Центральної Ради більшовиками. Есери та меншовики також брали участь в антибільшовицькому повстанні, яке відбулося на Україні в 1919 році. Після встановлення більшовицького режиму в Україні есери та меншовики були змушені перейти на нелегальне становище. Деякі з них емігрували за кордон, а деякі залишились в Україні і продовжували боротьбу з більшовиками.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Висновок

Загальноросійські соціалістичні партії відіграли важливу роль в Українській революції 1917—1920 років. Есери та меншовики були одними з головних політичних сил, які брали участь у революції. Есери та меншовики мали великий вплив на перебіг революції та на формування політичної системи України. Після встановлення більшовицького режиму в Україні есери та меншовики були змушені перейти на нелегальне становище або емігрувати за кордон. Але вони продовжували боротися з більшовиками і відіграли важливу роль в українському національно-визвольному русі.

Питання, що часто задаються

  1. Яку роль відігравали есери та меншовики в Центральній Раді України?
    Есери та меншовики були членами Центральної Ради України та брали активну участь в її роботі. Вони виступали за створення незалежної Української Народної Республіки та проведення соціальних реформ.

  2. Чому есери та меншовики не змогли утримати владу в Україні?
    Есери та меншовики не змогли утримати владу в Україні, тому що вони були роз’єднані і не мали достатньо сил, щоб протистояти більшовикам. Крім того, багато українців були незадоволені політикою есерів та меншовиків, які не хотіли підтримувати їх.

  3. Що сталося з есерами та меншовиками після встановлення більшовицького режиму в Україні?
    Після встановлення більшовицького режиму в Україні есери та меншовики були змушені перейти на нелегальне становище. Деякі з них емігрували за кордон, а деякі залишились в Україні і продовжували боротьбу з більшовиками.

  4. Яку роль відігравали есери та меншовики в українському національно-визвольному русі?
    Есери та меншовики відігравали важливу роль в українському національно-визвольному русі. Вони виступали за незалежність України та боролися проти більшовицького режиму. Есери та меншовики брали участь в антибільшовицьких повстаннях та інших формах опору більшовикам.

  5. Яке значення мали есери та меншовики в історії України?
    Есери та меншовики були одними з головних політичних сил в Україні в першій половині ХХ століття. Вони відіграли важливу роль в Українській революції 1917—1920 років та українському національно-визвольному русі. Ідеї есерів та меншовиків мали великий вплив на формування української політичної думки.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 27 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".