https://reporter.zp.ua

Равенсбрюк

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Равенсбрюк: Жіноче Пекло

Розташування

Равенсбрюк, також відомий як Жіноче Пекло, був концентраційним табором, розташованим поблизу однойменної села в регіоні Мекленбург, Північно-Східна Німеччина. Він знаходився на протилежному березі озера Фюстенбург, в оточенні болотистих земель, приблизно за 80 кілометрів на північ від Берліна.

Історія

Равенсбрюк був заснований 15 травня 1939 року як концентраційний табір для жінок. Він став першим з восьми концентраційних таборів, призначених виключно для жінок. Спочатку табір призначався для ув'язнення політичних в'язнів, але пізніше в ньому стали утримувати й інші категорії в'язнів, зокрема єврейських жінок, ромок та дівчаток-підлітків.

Повсякденне життя в'язнів

Умови в Равенсбрюку були жахливими. В'язнів розміщували в переповнених бараках, де вони були змушені спати на соломі або дерев'яних нарах. Вони піддавалися жорстокому поводженню, включаючи голод, катування та медичні експерименти. Більшість в'язнів були зайняті примусовою працею, переважно на заводах, розташованих поблизу табору.

Ліквідація

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Равенсбрюк був звільнений радянськими військами 30 квітня 1945 року. На момент звільнення в таборі перебувало близько 23 000 в'язнів. Всього за час існування табору в ньому було ув'язнено понад 130 000 жінок та дівчат, понад 45 000 з яких загинули.

Пам'ять та спадщина

Равенсбрюк зараз є меморіальним місцем та музеєм. Його територія містить понад 70 збережених будівель, включаючи бараки, крематорій та вежу охорони. На меморіалі розташований також музей, присвячений історії та пам'яті табору.

Наслідки та відповідальність

Після війни багато нацистів, причетних до Равенсбрюка, були засуджені за воєнні злочини. Однак багато винуватців так і не понесли покарання. Лише у 1990-х роках німецький уряд почав надавати компенсації колишнім в'язням.

Равенсбрюк був одним з найжахливіших концентраційних таборів, створених нацистським режимом. Він був місцем невимовних страждань та загибелі тисяч жінок та дівчат. Сьогодні Равенсбрюк служить нагадуванням про злочини нацизму та важливість боротьби з тиранією та геноцидом.

Часто задавані питання

  1. Коли був заснований Равенсбрюк?
  2. Які категорії в'язнів утримувалися в Равенсбрюку?
  3. Які умови були в таборі?
  4. Коли був звільнений Равенсбрюк?
  5. Де сьогодні знаходиться меморіал Равенсбрюку?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 27 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".