https://reporter.zp.ua

Чеверда Віктор Михайлович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Віктор Михайлович Чеверда (нар. 1960) — український лікар-ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України.

Біографія

Віктор Чеверда народився у 1960 році. У 1984 році закінчив Київський медичний інститут імені О. О. Богомольця за спеціальністю "лікувальна справа". У 1986-1989 рр. навчався в аспірантурі при кафедрі травматології та ортопедії Київської медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. У 1989 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Фексаційний остеосинтез при переломах діафізу та епіфізів трубчастих кісток у дітей".

З 1989 по 1993 рік працював асистентом кафедри травматології та ортопедії Київської медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. У 1993 році захистив докторську дисертацію на тему "Пошкодження кісток та суглобів у дітей, тактика лікування з використанням внутрішнього фіксатора".

З 1993 року обіймав посаду доцента кафедри травматології та ортопедії Київської медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. З 1997 року очолює кафедру травматології та ортопедії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.

Наукова діяльність

Віктор Чеверда — відомий в Україні та за її межами вчений. Він є автором понад 500 наукових праць, у тому числі 20 монографій та підручників, 117 патентів на винаходи. Його наукові інтереси лежать у галузі ортопедії дитячого віку, травматології, остеопорозу, спортивної травматології.

Під керівництвом Віктора Чеверди захищено 24 докторських та 69 кандидатських дисертацій. Він є членом спеціалізованих вчених рад з присудження вчених ступенів кандидата та доктора медичних наук, членом редакційних колегій провідних наукових фахових видань з травматології та ортопедії, експертом державної атестаційної комісії.

Клінічна практика

Віктор Чеверда є висококваліфікованим практикуючим хірургом. Він володіє всіма видами оперативних втручань на опорно-руховому апараті. Спеціалізується на лікуванні переломів та вивихів, захворювань та пошкоджень суглобів, артрозів, остеопорозу, наслідків травм.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Громадська діяльність Віктора Чеверди

Віктор Чеверда є активним учасником громадської діяльності. Він є президентом Асоціації ортопедів-травматологів України, членом правління Українського наукового товариства ортопедів-травматологів та інших медичних організацій. Очолює медичну раду при МОЗ України.

Нагороди та звання

За свої досягнення Віктор Чеверда був удостоєний численних нагород та почесних звань:

 • Заслужений лікар України
 • Ордени "За заслуги" III та II ступенів
 • Почесні грамоти Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України
 • Премія НАН України імені М. М. Амосова
 • Премія АМН України імені В. В. Вишневського

Віктор Михайлович Чеверда є видатним українським лікарем-ортопедом-травматологом, який вніс значний внесок у розвиток цієї галузі медицини в Україні та за її межами. Його наукова та клінічна діяльність спрямована на вдосконалення методів лікування захворювань та пошкоджень опорно-рухового апарату, покращення якості життя пацієнтів.

Запитання, що часто задаються

 1. Хто такий Віктор Михайлович Чеверда?

  • Відомий український ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України.
 2. Які наукові інтереси Віктора Чеверди?

  • Ортопедія дитячого віку, травматологія, остеопороз, спортивна травматологія.
 3. У якому закладі працює Віктор Чеверда?

  • Кафедра травматології та ортопедії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.
 4. Які види оперативних втручань виконує Віктор Чеверда?

  • Всі види оперативних втручань на опорно-руховому апараті.
 5. Якими нагородами та почесними званнями нагороджений Віктор Чеверда?

  • Заслужений лікар України, ордени "За заслуги" III та II ступенів, премії НАН України імені М. М. Амосова та АМН України імені В. В. Вишневського.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 27 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".