https://reporter.zp.ua

Раду III Вродливий

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Раду III Вродливий (рум. Radu cel Frumos) – господар Волощини, який правив у кількох періодах протягом 1462-1475 років. Він був молодшим братом знаменитого Влада Цепеша.

Раду III народився близько 1435 року. Його батьком був Влад II Дракул, господар Волощини, а матір'ю – Єфросинія. У 1462 році Раду, за допомогою османських військ, усунув від влади старшого брата Влада Цепеша і став господарем Волощини.

Однак правління Раду III було недовгим. У тому ж році турки усунули його від влади, і він утік до Трансильванії. У 1469 році Раду знову за допомогою турків відвоював трон Волощини, але знову був усунутий від влади у 1473 році. Після цього він втік до Молдови, де був убитий у 1475 році.

Характер і правління

Раду III був відомий своєю красою, звідки й походить його прізвисько "Вродливий". Він був також витонченим і освіченим правителем. У своїй політиці Раду III прагнув підтримувати добрі стосунки з Османською імперією. Він визнав османське сюзеренітет, але намагався зберегти автономію свого князівства.

Раду III також був відомий своїм заступництвом церкві і сприянням розвитку культури у Волощині. Він заснував кілька монастирів і підтримував мистецтво та літературу.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Відносини з братом

Відносини Раду III з його старшим братом Владом Цепешем були складними. Раду III був амбіційним і прагнув до влади, що призводило до конфлікту з Владом. У 1462 році Раду за допомогою османів скинув Влада Цепеша з трону і став господарем Волощини. Після цього Влад Цепеш оселився в Трансильванії, де планував помсту.

У 1476 році Влад Цепеш повернувся до Волощини і відвоював трон у Раду III. Влад Цепеш стратив Раду III разом з його прихильниками.

Спадщина

Раду III Вродливий залишив неоднозначну спадщину. Він був освіченим і культурологічним правителем, але його правління було позначено нестабільністю і залежністю від Османської імперії. На відміну від Влада III Цепеша, який став легендарною фігурою, Раду III менш відомий, але, тим не менш, його правління було важливим періодом в історії Волощини.

Часто задавані запитання

  • Коли правив Раду III Вродливий?
  • Чому Раду III отримав прізвисько "Вродливий"?
  • Які були відносини Раду III з османами?
  • Як Раду III помер?
  • Яка спадщина Раду III Вродливого?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".