https://reporter.zp.ua

Путильська селищна громада

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Путильська селищна громада: мальовничий край у Карпатах

Путильська селищна громада: адміністративний центр та поселення

Путильська селищна громада розташувалася у Чернівецькій області, у мальовничому Вижницькому районі, на південно-заході України. До складу громади входять 11 населених пунктів: смт Путила, села Банилів-Підгірний, Бефели, Біла Криниця, Брусниця, Виженка, Голошина, Замостя, Коритне, Лопушна, Плоска. Адміністративним центром громади є селище міського типу Путила.

Історія Путильської селищної громади

Історія Путильської селищної громади багата і сягає давнини. Перші поселення на території громади виникли ще у дохристиянські часи. У ХІІ столітті ці землі входили до складу Київської Русі, а згодом – Галицько-Волинського князівства. У ХІV столітті територія нинішньої громади перейшла під владу Молдавського князівства, а в ХV столітті – Османської імперії. У ХVІІ столітті землі були звільнені від османського панування і відійшли до Речі Посполитої. У ХVІІІ столітті територія громади увійшла до складу Австрійської імперії, а після її розпаду – до складу Румунії. У 1940 році територія громади була приєднана до УРСР, а з 1991 року – до незалежної України.

Путильська селищна громада: населення та економіка

Станом на 2021 рік населення Путильської селищної громади становило 14 192 особи, переважна більшість з яких українці. Чисельність населення з року в рік скорочується, що пов’язано з низкою факторів: низький рівень народжуваності, високий рівень смертності, міграція населення в більш розвинені регіони України. Основним видом економічної діяльності в Путильській селищній громаді є сільське господарство, зокрема вирощування зернових культур, картоплі, льону та овочів. Також розвинені тваринництво, лісництво, туризм та народні промисли.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Путильська селищна громада: культурна спадщина та туризм

Путильська селищна громада має багату культурну спадщину. На території громади розташовано ряд пам’яток історії та архітектури, зокрема Путильський замок, церква Святого Миколая, церква Святого Василя та інші. Також у громаді збереглися традиційні ремесла та промисли: ткацтво, гончарство, різьблення по дереву та ковальство. Путильська селищна громада має значний туристичний потенціал. На території громади розташовані живописні гірські краєвиди, ліси, річки та озера. Також у громаді є кілька туристичних маршрутів, які пролягають через найкрасивіші місця Путильського краю.

Висновок

Путильська селищна громада – мальовничий край у Карпатах, який має багату історію, культуру та природні ресурси. Незважаючи на економічні проблеми, громада має значний потенціал для розвитку туризму, сільського господарства та народних промислів.

Часто задавані питання


  1. Який адміністративний центр Путильської селищної громади?


  2. Яке населення Путильської селищної громади?


  3. Які основні види економічної діяльності в Путильській селищній громаді?


  4. Які основні туристичні об’єкти в Путильській селищній громаді?


  5. Які перспективи розвитку Путильської селищної громади?


У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".