https://reporter.zp.ua

Прибутковий будинок на Малій Житомирській 12а

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальні дані

Прибутковий будинок за адресою вул. Мала Житомирська 12а в Києві – це історична будівля, побудована на початку XX століття. Будинок відомий тим, що у ньому протягом певного часу проживав видатний український композитор Борис Миколайович Бабій.

Історія створення

Будівництво прибуткового будинку розпочалося в 1911 році. Проект будівлі розробив архітектор Олександр Васильович Кобелєв. Будівництво тривало кілька років, і в 1914 році будинок було введено в експлуатацію.

Архітектурні особливості

Будівля прибуткового будинку на Малій Житомирській 12а є зразком архітектури початку XX століття. Вона має чотири поверхи та підвальне приміщення. Фасад будівлі оформлений у стилі модерн з елементами неоготики. Головну вхідну групу підкреслює портал з аркою. Віконні прорізи мають різні форми та розміри. На кутах будинку розташовані еркери, які надають будівлі більш динамічний вигляд.

Внесок Бориса Бабія

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

З 1920 по 1925 роки в одній з квартир прибуткового будинку проживав видатний український композитор Борис Миколайович Бабій. В цей період він створив такі відомі твори, як опера "Гайдамаки", хорова кантата "Заповіт" та ряд інших музичних композицій. Перебування Бабія в цьому будинку є важливою частиною його творчої біографії.

Сучасний стан

Сьогодні прибутковий будинок на Малій Житомирській 12а є житловим будинком. Він повністю зберіг свій первісний вигляд. У будинку знаходиться 16 квартир. Будівля є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Прибутковий будинок на Малій Житомирській 12а – це історична будівля, що є цінним прикладом архітектури початку XX століття. Внесок Бориса Бабія, який проживав у цьому будинку, надає йому особливу культурну цінність. Будинок є житловою будівлею і є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Запитання, що часто задаються

  • Коли був побудований прибутковий будинок на Малій Житомирській 12а?
  • Хто був архітектором будівлі?
  • У якому стилі виконаний фасад будівлі?
  • Хто з відомих людей проживав у цьому будинку?
  • Який статус має будівля сьогодні?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".