https://reporter.zp.ua

Президентські вибори у США 1948

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Президентські вибори у США 1948 року

Контекст

Президентські вибори у США 1948 року відбулися 2 листопада і увійшли в історію як одні з найбільш непередбачуваних. Попри значні прогнози, чинний президент Гаррі Трумен від Демократичної партії здобув перемогу над Томасом Дьюї від Республіканської партії. Ця перемога змінила політичний ландшафт США та підтвердила домінування Демократичної партії в той період.

Кандидати

 • Гаррі Трумен (Демократична партія): Діючий президент, відомий своєю відданістю політиці Нового курсу, підтримував прогресивні ідеї та розширення соціальних програм.
 • Томас Дьюї (Республіканська партія): Громадський діяч із штату Нью-Йорк, який обіймав посади окружного прокурора та губернатора, обіцяв знизити податки, розширити права штатів та зменшити державне втручання.

Розкол у Демократичній партії

Національний комітет Прогресивної партії, до складу якого входили в основному колишні члени Демократичної партії, висунув Генрі Уоллеса кандидатом у президенти, підтримавши платформу далекосяжних прогресивних реформ, зокрема розширення державного контролю над економікою. Цей розкол зменшив кількість голосів за Трумена, особливо на півдні.

Холодна війна

Вибори відбувалися на тлі поглиблення холодної війни між США та Радянським Союзом. Дьюї використовував ці побоювання, стверджуючи, що зовнішня політика Трумена була занадто м'якою, тоді як Трумен наголошував на своїй рішучості протистояти радянській агресії.

Передбачувана перемога Дьюї

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Опитування громадської думки та експерти майже одноголосно передбачали перемогу Дьюї. Його сприймали як більш харизматичного та досвідченого кандидата, а республіканцям вдалося мобілізувати величезні фінансові ресурси.

Поворот подій

Несподівано, після початкових даних про голосування Трумен зробив значний стрибок у підрахунку голосів. Він виграв вибори з невеликою перевагою в колегії вибірників 303 до 189, незважаючи на те, що Дьюї виграв за загальним голосуванням.

Наслідки

Перемога Трумена потрясла політичний істеблішмент і підтвердила статус Демократичної партії як домінуючої політичної сили. Це також прискорило розпад Прогресивної партії та зміцнило антикомуністичні настрої в американському суспільстві.

Президентські вибори у США 1948 року стали кульмінацією низки факторів, включаючи особисту популярність Трумена, розкол у Демократичній партії, побоювання холодної війни та хибні прогнози ЗМІ. Результати виборів виявили стійкість американської політичної системи та здатність виборців обирати кандидатів, які не завжди вважаються фаворитами.

Часті запитання

 1. Хто був кандидатом у президенти від Демократичної партії на виборах 1948 року?
  Гаррі Трумен
 2. Яку партію представляв Томас Дьюї?
  Республіканська партія
 3. Яка проблема стала основною темою передвиборної кампанії Дьюї?
  Холодна війна
 4. Який розкол у Демократичній партії вплинув на результат виборів?
  Розкол пов'язаний з Прогресивною партією
 5. Який урок можна винести з президентських виборів у США 1948 року?
  Опитування громадської думки не завжди можна вважати точним показником результату виборів.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".