https://reporter.zp.ua

Потоцький Павло Платонович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ранні роки і початок військової кар'єри

Павло Платонович Потоцький народився 12 грудня 1857 року в селі Просяниківка, нині Кобеляцький район Полтавської області. Його батьки належали до знатного польського шляхетського роду.

В юнацькі роки Потоцький отримав освіту в Павлівському кадетському корпусі в Петербурзі. У 1875 році вступив на військову службу юнкером в Лейб-гвардії кінно-артилерійську бригаду. Учасник російсько-турецької війни 1877-1878 років, за бойові заслуги нагороджений орденом Святої Анни 3-го ступеня.

Служба в Генштабі та участь у придушенні народних повстань

Після війни Потоцький закінчив Миколаївську академію Генерального штабу. З 1885 по 1895 рік обіймав різні посади в Генштабі. Упродовж цього часу він брав участь у придушенні народних повстань, зокрема Івано-Франківського 1893 року та Горліцького 1894 року.

Генеральство

У 1895 році Потоцький отримав звання генерал-майора і призначений командувачем 2-ї кінно-гірської батареї. У 1900 році став командиром 3-ї кінної батареї. У 1903 році Потоцькому присвоєно звання генерал-лейтенанта.

У 1905 році, під час революційних подій, Потоцький командував каральними військами в Харківській губернії. Застосував жорсткі заходи проти революціонерів, що викликало неоднозначну реакцію в суспільстві.

Військовий історик та громадський діяч

У 1910 році Потоцький вийшов у відставку в званні генерала від артилерії. Після цього він повністю зосередився на своїх наукових та громадських інтересах. Будучи автором багатьох військово-історичних праць, він став визнаним експертом у царині історії артилерії.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Потоцький також був активним учасником громадського життя. Він був одним із засновників Харківського літературного товариства та Харківського художньо-промислового музею. У 1911 році, на честь свого діда Вацлава Потоцького, він заснував у Києві історико-мистецьку колекцію "Музей України".

Радянський період

Після встановлення радянської влади Потоцький залишився в Києві. У 1920-х роках він займався науковою та викладацькою діяльністю, але його праці зазнавали критики з боку радянської влади.

23 вересня 1937 року Потоцький був заарештований за звинуваченням у "контрреволюційній діяльності". 26 серпня 1938 року його було розстріляно в Лук'янівській в'язниці Києва. Реабілітований посмертно у 1989 році.

Спадщина

Пам'ять про Павла Платоновича Потоцького збереглася в його наукових працях, громадській діяльності та заснованому ним музеї. Його визначні заслуги як військового та громадського діяча визнаються і сьогодні, незважаючи на суперечливу оцінку його дій у царський період.

Часто задаються питання:

  • Коли народився Павло Потоцький? 12 грудня 1857 року
  • Коли загинув Павло Потоцький? 26 серпня 1938 року
  • Де загинув Павло Потоцький? У Лук'янівській в'язниці, Київ
  • Чим відомий Павло Потоцький? Був генералом від артилерії, військовим істориком, громадським діячем та засновником "Музею України"
  • За що був засуджений Павло Потоцький? За звинуваченням у "контрреволюційній діяльності"

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".