https://reporter.zp.ua

Покровський провулок (Київ)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальні відомості

Покровський провулок — невелика вуличка у Подільському районі міста Києва, в історичній місцевості Поділ. Протяжність провулка — близько 150 метрів.

Розташування

Провулок пролягає у південно-західній частині Подолу, від Покровської вулиці до підніжжя Замкової гори, на якій розташована Андріївська церква.

Історія

Точна дата виникнення Покровського провулка невідома. Ймовірно, він з'явився у XVIII столітті на місці колишнього Покровського монастиря, заснованого у 1616 році. У 1711 році монастир було закрито, а його територію розділили на ділянки, на яких згодом збудували житлові будинки.

Офіційно провулок отримав свою сучасну назву у 1869 році. До цього він мав назву Покровський в'їзд, оскільки вів до Покровської церкви, яка розташовувалася у подвір'ї монастиря.

Архітектура

Забудова Покровського провулка переважно представлена багатоповерховими житловими будинками, зведеними у радянські часи. Також у провулку розташовано кілька будинків дореволюційного періоду.

Серед історичних будинків особливу увагу заслуговує будинок № 4. Він був збудований у середині XIX століття і сьогодні є пам'яткою архітектури місцевого значення. У цьому будинку мешкали відомий український художник Віктор Зарецький та театральний діяч Микола Ревуцький.

Пам'ятники та пам'ятні місця

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

На Покровському провулку встановлено кілька меморіальних дощок, що нагадують про відомих людей, які жили у цьому районі. Зокрема, на будинку № 4 увічнено пам'ять Віктора Зарецького, а на будинку № 7 — Миколи Ревуцького.

Особливості

Покровський провулок є спокійною пішохідною вулицею з мінімальним автомобільним рухом. Вздовж провулка розкинулись затишні дворики та зелені насадження.

Покровський провулок — невелика, але колоритна вуличка у самому серці історичного Подолу. Його затишна атмосфера, цікава архітектура та багата історія роблять його привабливим місцем для прогулянок, ознайомлення з минулим Києва та відпочинку від міської суєти.

Часто задаються питання

 • Де розташований Покровський провулок?
  В Подільському районі міста Києва, в історичній місцевості Поділ.
 • Яка протяжність провулка?
  Близько 150 метрів.
 • Коли Покровський провулок отримав свою сучасну назву?
  У 1869 році.
 • Який історичний будинок розташований на Покровському провулку?
  Будинок № 4 — пам'ятка архітектури місцевого значення, де мешкали художник Віктор Зарецький та театральний діяч Микола Ревуцький.
 • Чи є на Покровському провулку меморіальні дошки?
  Так, встановлено меморіальні дошки на честь Віктора Зарецького (будинок № 4) та Миколи Ревуцького (будинок № 7).

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 11 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".