https://reporter.zp.ua

Підгір’я (Бродівська міська громада)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Підгір'я (Бродівська міська громада)

Історія

Село Підгір'я, що входить до складу Бродівської міської громади, було засноване в давнину. Про його існування згадується ще в історичних документах XVI століття. Селяни займалися сільським господарством, скотарством та землеробством.

У ХІХ столітті село перебувало під владою Австро-Угорської імперії. У цей період у Підгір'ї було збудовано греко-католицьку церкву Святого Миколая, яка стала не тільки релігійним центром, але й символом села.

Після Першої світової війни Підгір'я стало частиною Польщі. У 1939 році село було окуповане німецькими військами, які знищили значну частину його житлових будинків та господарських споруд.

Після Другої світової війни Підгір'я увійшло до складу Української РСР. З цього часу у селі розпочалася відбудова та розвиток. Були побудовані нові будинки, школа, дитячий садок та бібліотека.

Географія

Підгір'я розташоване у південно-східній частині Бродівського району Львівської області, поблизу кордону з Тернопільською областю. Село лежить на річці Пониква, притоці річки Стир.

Підгір'я знаходиться у зоні перехідного клімату від помірного до континентального. Середньорічна температура повітря становить близько 8 градусів Цельсія, а середньорічна кількість опадів – близько 700 мм.

Демографія

За даними перепису населення 2001 року, у Підгір'ї проживало 700 осіб. Національний склад населення: українці – 99%, росіяни – 1%.

У 2020 році кількість населення села скоротилася до 444 осіб. Це пов'язано з загальним процесом депопуляції сільських територій в Україні.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Економіка

Економіка Підгір'я базується на сільському господарстві та малих приватних підприємствах. Селяни вирощують пшеницю, ячмінь, овес, картоплю, цукровий буряк та інші культури. Також розвинуті тваринництво, бджільництво та рибальство.

У селі працює невелика меблева фабрика, млин та магазин. Місцеві жителі також займаються ремеслами, такими як лозоплетіння, вишивання та деревообробка.

Соціальна сфера

У Підгір'ї є школа, дитячий садок та бібліотека. Працює також сільський клуб та медичний пункт.

До села можна дістатися автотранспортом. Відстань до районного центру Броди становить близько 15 км, до обласного центру Львів – близько 90 км.

Підгір'я – невелике, але затишне село зі своєю давньою історією та унікальним культурним колоритом. Незважаючи на демографічні виклики, село продовжує розвиватися та зберігати свою самобутність.

Часто задавані питання

 • Коли було засноване село Підгір'я?
  • У давнину, про що свідчать історичні документи XVI століття.
 • Яке населення села Підгір'я?
  • Станом на 2020 рік – 444 осіб.
 • Яка національність переважає у Підгір'ї?
  • Українці – 99%.
 • Як доїхати до села Підгір'я?
  • Автотранспортом. Відстань до районного центру Броди – близько 15 км.
 • Які соціальні заклади є у селі Підгір'я?
  • Школа, дитячий садок, бібліотека, сільський клуб, медичний пункт.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".