Підгір’я (Бродівська міська громада)
Редактор: Михайло МельникПідгір'я (Бродівська міська громада)
Історія
Село Підгір'я, що входить до складу Бродівської міської громади, було засноване в давнину. Про його існування згадується ще в історичних документах XVI століття. Селяни займалися сільським господарством, скотарством та землеробством.
У ХІХ столітті село перебувало під владою Австро-Угорської імперії. У цей період у Підгір'ї було збудовано греко-католицьку церкву Святого Миколая, яка стала не тільки релігійним центром, але й символом села.
Після Першої світової війни Підгір'я стало частиною Польщі. У 1939 році село було окуповане німецькими військами, які знищили значну частину його житлових будинків та господарських споруд.
Після Другої світової війни Підгір'я увійшло до складу Української РСР. З цього часу у селі розпочалася відбудова та розвиток. Були побудовані нові будинки, школа, дитячий садок та бібліотека.
Географія
Підгір'я розташоване у південно-східній частині Бродівського району Львівської області, поблизу кордону з Тернопільською областю. Село лежить на річці Пониква, притоці річки Стир.
Підгір'я знаходиться у зоні перехідного клімату від помірного до континентального. Середньорічна температура повітря становить близько 8 градусів Цельсія, а середньорічна кількість опадів – близько 700 мм.
Демографія
За даними перепису населення 2001 року, у Підгір'ї проживало 700 осіб. Національний склад населення: українці – 99%, росіяни – 1%.
У 2020 році кількість населення села скоротилася до 444 осіб. Це пов'язано з загальним процесом депопуляції сільських територій в Україні.
Економіка
Економіка Підгір'я базується на сільському господарстві та малих приватних підприємствах. Селяни вирощують пшеницю, ячмінь, овес, картоплю, цукровий буряк та інші культури. Також розвинуті тваринництво, бджільництво та рибальство.
У селі працює невелика меблева фабрика, млин та магазин. Місцеві жителі також займаються ремеслами, такими як лозоплетіння, вишивання та деревообробка.
Соціальна сфера
У Підгір'ї є школа, дитячий садок та бібліотека. Працює також сільський клуб та медичний пункт.
До села можна дістатися автотранспортом. Відстань до районного центру Броди становить близько 15 км, до обласного центру Львів – близько 90 км.
Підгір'я – невелике, але затишне село зі своєю давньою історією та унікальним культурним колоритом. Незважаючи на демографічні виклики, село продовжує розвиватися та зберігати свою самобутність.
Часто задавані питання
- Коли було засноване село Підгір'я?
- У давнину, про що свідчать історичні документи XVI століття.
- Яке населення села Підгір'я?
- Станом на 2020 рік – 444 осіб.
- Яка національність переважає у Підгір'ї?
- Українці – 99%.
- Як доїхати до села Підгір'я?
- Автотранспортом. Відстань до районного центру Броди – близько 15 км.
- Які соціальні заклади є у селі Підгір'я?
- Школа, дитячий садок, бібліотека, сільський клуб, медичний пункт.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень