https://reporter.zp.ua

Перепелюк Володимир Максимович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Володимир Максимович Перепелюк

Біографія

Володимир Максимович Перепелюк народився 8 листопада (21 листопада за новим стилем) 1910 року в селі Боришківці, що зараз входить до складу Кам'янець-Подільського району Хмельницької області.

З раннього дитинства він виявляв інтерес до музики. У віці 11 років організував у рідному селі дитячий ансамбль, в якому співав і грав на бандурі.

У 1934 році Володимир Перепелюк вступив до Київського музично-драматичного інституту ім. М.В. Лисенка на вокальний факультет. Його вчителем став видатний бандурист Микола Гнилиця.

Творчий шлях

Після закінчення інституту в 1939 році Володимир Перепелюк був запрошений до Київської філармонії. З цього часу він почав свою концертну діяльність, виступаючи як соліст-бандурист і вокаліст.

У 1948 році виконання Володимира Перепелюка було представлене на Всесвітньому фестивалі молоді та студентів у Празі. Там він отримав визнання як видатний майстер народної пісні.

У 1956 році артист став засновником і керівником ансамблю "Кобза". Колектив під його керівництвом здобув всеукраїнську і міжнародну славу, гастролюючи по багатьох країнах світу.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Значення

Володимир Перепелюк зіграв значну роль у відродженні українського кобзарського мистецтва. Він відновив і популяризував багато старовинних дум, пісень та історичних переказів.

Крім того, артист виховав ціле покоління талановитих учнів, які продовжили його справу. Серед його випускників багато відомих бандуристів та кобзарів України, таких як Василь Нечепа, Василь Литвин, Сергій Попович та інші.

Особисте життя

Володимир Перепелюк прожив довге, насичене подіями життя. Він помер 3 липня 2000 року в смт Вороновиця, Вінницький район, Вінницька область, Україна.

Володимир Максимович Перепелюк був видатним українським музикантом і педагогом, який зробив неоціненний внесок у розвиток українського кобзарського мистецтва. Його унікальний талант, відданість своїй справі і любов до України назавжди залишаться в пам'яті поколінь.

Питання, що часто задаються

  1. Коли народився Володимир Перепелюк?
  2. Яку роль він зіграв у відродженні українського кобзарського мистецтва?
  3. Хто був його вчителем?
  4. Як називався ансамбль, який він заснував і керував?
  5. Коли і де помер Володимир Перепелюк?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".