https://reporter.zp.ua

Павленко Оксана Трохимівна

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальна інформація

Оксана Трохимівна Павленко (12 лютого 1895 р., с. Валява — 21 квітня 1991 р., м. Москва) — видатна українська художниця-авангардистка. Відома як майстриня монументального та станкового живопису, художньої кераміки та рисунку.

Творчість

Павленко є видатним представником українського авангарду. Її творчість характеризується експериментами з новими матеріалами та техніками, а також прагненням до створення самобутнього українського мистецтва.

Техніки

Оксана Павленко віртуозно володіла техніками фрески, створюючи монументальні розписи та жіночі портрети. Її фрески відрізняються монументальністю форм, яскравими кольорами та символічними елементами.

Тематика

У своїх творах Павленко часто зверталася до образів українського села та фольклору. Її роботи репрезентують національну культуру України, відображаючи традиції, побут та духовну спадщину народу.

Монументальний живопис

Як майстриня монументального живопису, Оксана Павленко створила численні розписи для громадських будівель та храмів. Найвідоміші її роботи включають фрески у церкві Святого Духа на Подолі в Києві та розписи в Інституті геологічних наук АН УРСР.

Художня кераміка

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Павленко також була відомою майстринею художньої кераміки. Її роботи з глини відрізнялися оригінальними формами, геометричними орнаментами та використанням національної символіки.

Внесок у мистецтво

Творчість Оксани Трохимівни Павленко справила значний вплив на розвиток українського мистецтва. Її авангардні твори сприяли утвердженню модернізму в Україні та збагаченню національної культурної спадщини.

Виставки та нагороди

Роботи Оксани Павленко неодноразово виставлялися в Україні та за кордоном. Вона удостоєна численних нагород та почесних звань, в тому числі заслуженої діячки мистецтв УРСР (1943), народної художниці УРСР (1960) та лауреата Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1984).

Оксана Трохимівна Павленко була видатним українським художником-авангардистом, творчість якої залишила глибокий слід в українському мистецтві. Її роботи, що відзначаються експериментами та національною символікою, стали важливим внеском у розвиток української культури.

Питання, що часто задаються

  • Хто така Оксана Павленко?
  • Які техніки використовувала Павленко у своїй творчості?
  • Які основні тематики її робіт?
  • Які суспільні будівлі та храми розписала Павленко?
  • Які нагороди та звання були удостоєні художниці?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".