https://reporter.zp.ua

Овімбунду

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Овімбунду ( Мбунду )

Мова: Овімбунду це мова групи банту, що належить до нігеро-конголезької родини мов. Вона є однією з офіційних мов Анголи.

Народ:
Народ овімбунду (також відомий як мбунду) — це етнічна група, яка переважно живе в Анголі. Вони складають найбільшу етнічну групу в країні, становлячи близько третини населення.

Історія:
Овімбунду походять з Центральної Африки і мігрували на територію сучасної Анголи в 15-16 століттях. Вони створили кілька невеликих королівств, які з часом об'єдналися в могутнє королівство Мбунду. У 19 столітті королівство Мбунду було розділено між Португалією та іншими європейськими державами.

Культура:
Овімбунду мають багату і різноманітну культуру. Вони відомі своєю музикою та танцями, які часто супроводжуються виступами маратів (шаманів). Також вони мають сильну традицію ремесла, включаючи виробництво виробів з дерева, металу та кераміки.

Суспільство:
Традиційна соціальна структура овімбунду складається з сімейних кланів, очолюваних вождями. Вони мають патрілінійне суспільство, де спадкування проходить по лінії батька. Шлюб — це важлива соціальна цінність, і весільні церемонії є складними та багатолюдними.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Господарство:
Більшість овімбунду займаються сільським господарством і вирощують такі культури, як сорго, кукурудза та маніок. Вони також розводять велику рогату худобу, кіз і свиней. У містах багато овімбунду працюють у промисловості, торгівлі та сфері послуг.

Релігія:
Традиційна релігія овімбунду заснована на вірі в верховного бога Нджамбу і в духів предків. Християнство, зокрема католицизм, було введено в Анголу португальськими колонізаторами і сьогодні значно поширене серед овімбунду.

Сучасне становище:
За часів ангольської громадянської війни (1975-2002) багато овімбунду перемістилися в інші частини Анголи та за кордон. У даний час вони відіграють значну роль у політичному та економічному житті Анголи.

:
Овімбунду є важливою частиною ангольського суспільства. Їхня мова, культура, історія і соціальна організація роблять їх унікальним народом, який зазнав великого впливу на розвиток Анголи.

Запитання, що часто задаються

 1. Де живуть овімбунду?
  • Переважно в Анголі.
 2. Яка офіційна мова овімбунду?
  • Овімбунду.
 3. Яка традиційна релігія овімбунду?
  • Віра в верховного бога Нджамбу і духів предків.
 4. Яке основне заняття овімбунду?
  • Сільське господарство.
 5. Яка чисельність народу овімбунду?
  • Близько третини населення Анголи.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 13 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".