https://reporter.zp.ua

Остап Стеца

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Остап Стеца народився 18 липня 1900 року в селі Команча на території сучасного Сяноцького повіту, Підкарпатського воєводства. Він був лемком за походженням.

Після закінчення початкової школи Остап Стеца вступив до гімназії в Сяноці. Під час Першої світової війни він був призваний до австро-угорської армії, але незабаром потрапив у російський полон. У 1917 році приєднався до Червоної армії, воював у складі 2-го Українського полку, брав участь у громадянській війні в росії.

Після закінчення війни Остап Стеца повернувся в Галичину, де брав участь у визвольній боротьбі УНР. У 1919 році він був інтернований польськими військами і перебував у таборі для військовополонених. У 1923 році був амністований і оселився у Варшаві.

Військова кар'єра

У Польщі Остап Стеца вступив до Війська польського. У 1934 році він закінчив Військову академію в Рембертові та служив у Генеральному штабі. У 1928-1939 роках займав посаду аташе при посольстві Польщі в Москві.

Після початку Другої світової війни Остап Стеца був призначений начальником штабу 2-ї армії Війська польського, брав участь у боях на території Польщі. У 1940 році, після захоплення Польщі Німеччиною, він був арештований і перебував у німецькому таборі для військовополонених.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У 1943 році Остап Стеца вступив до 1-ї польської армії імені Тадеуша Костюшка, яка входила до складу Червоної армії. Він брав участь у визволенні Польщі, а також у штурмі Берліна. Після війни був призначений генерал-інспектором артилерії Війська польського. У 1949 році йому було присвоєно звання бригадного генерала.

Політична діяльність

У 1956 році Остап Стеца став членом Комітету національної безпеки Польської Народної Республіки, який відповідав за контррозвідку. На цій посаді він брав участь у репресіях проти польської інтелігенції та опозиційних рухів.

Особисте життя

Остап Стеца був одружений з Яніною Новак. Мав двох дітей: сина Кшиштофа і дочку Юстину.

Смерть

Остап Стеца помер 23 березня 1978 року в Москві. Його поховали на цвинтарі Воїнських Поховань у Варшаві.

Остап Стеца був видатним військовим і політичним діячем, який брав участь у багатьох важливих подіях ХХ століття. Він був професійним військовим, патріотом і відданим служив своїй країні.

Часто задавані питання

  1. Коли і де народився Остап Стеца?
  2. У яких арміях служив Остап Стеца?
  3. Яку посаду займав Остап Стеца в Комітеті національної безпеки ПНР?
  4. Де похований Остап Стеца?
  5. Був Остап Стеца учасником Першої світової війни?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".